GOROD.cn.ua

За 2022-й рік аудитори Чернігівщини забезпечили відшкодування втрат на суму понад 55 млн. грн.

 

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській  області у 2022 році провели 21 ревізію, 6 аудитів та 25 перевірок закупівель.За результатами проведених протягом січня-грудня 2022 року ревізій та перевірок закупівель фахівці Управління виявили порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму понад 56 млн грн.

Завдяки роботі аудиторів забезпечено відшкодування фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму понад 55 млн грн (з урахуванням відшкодування втрат матеріальних та фінансових ресурсів, виявлених у попередніх роках).
За результатами аудитів виявлено втрат фінансових і матеріальних ресурсів унаслідок неефективних управлінських дій (рішень) або ризикових операцій на загальну суму понад 689 млн грн, упереджено на суму понад 31 млн грн таких втрат.

Керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій за результатами проведених заходів державного фінансового контролю прийняли 36 управлінських рішень і врахували 57 пропозицій, наданих за результатами державних фінансових аудитів.

До об’єктів контролю за  допущені порушення бюджетного законодавства застосовано 26 заходів впливу у вигляді попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства та зупинення операцій з бюджетними коштами.

За вчинені фінансові порушення 23 посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 6 ‒ до матеріальної, 6 – до дисциплінарної.

Для повноти відшкодування завданих державі втрат до суду пред’явлено 6 позовів на суму понад 1,7 млн гривень та направлено 7 листів до прокуратури щодо звернення до суду для відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів.

Правоохоронним органам передано матеріали 25 заходів державного фінансового контролю, за результатами розгляду яких розпочато 8 досудових розслідувань та долучено до кримінальних проваджень матеріали 10 заходів державного фінансового контролю, а також вручено 5 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Працівники управління були залучені правоохоронними органами у якості спеціалістів для надання консультації в рамках відкритих кримінальних проваджень у 25 випадках. За результатами проведеної роботи виявлено порушень, що призвели до втрат, на загальну суму понад 55 млн грн та вручено 7 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
 
Джерело: Пресслужба Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: аудит, ревізія, перевірка