GOROD.cn.ua

Найближчим часом буде вручено підозри і обрано запобіжні заходи відповідальним за вибух на Валу

 

Кореспондент ТСН Антон Коцуконь побував у Чернігові після резонансного випадку, який який мам місце у центрі міста. Представники територіальної оборони, не повідомляючи про це місцеву владу, принесли на масовий захід громадської організації працюючий РПГ і давали зброю у руки дітям. Після того, як РПГ спрацював до реанімації потрапив 2.5 річний хлопчик, за життя якого зараз борються лікарі, ще 5 дітей отримали ушкодження різних ступенів, а також ушкодження отримали 5 дорослих, серед яких військовий. Цей військовий зараз у шпиталі. 8-річний хлопчик також перебуває у лікарні.

Щодо стану найменшого постраждалого лікарі прогнозів не дають, йому декілька годин робили операцію, зараз дитина у медикаментозному сні, не виключено, що його буде транспортовано до столичного "Охматдиту".Микола Люткевич дитячий ортопед-травматолог:
- Стан дитини важкий, але стабільний. Дитина з політравмою, є мінно-вибухові рани обличчя. Є рана лівого ока з пошкодженням лівого ока.
Є пошкодження м'яких тканин кінцівок. Дитина знаходиться в травматичному шоці тяжкого ступені. На даний момент стабілізована, знаходиться у медикаментозному сні.

За попередніми даними люди отримали поранення не вражаючою силою гранатомету, в саме вибуховою хвилею і вогняним струменем, який з'являється під час пострілу. Військові знають: коли стріляє РПГ, ззаду не можна стояти. Уже відомо, що цей захід організовувала громадська організація, але вона подавала його, як захід для дітей і ніде не писали про те, що там буде зброя.
Відповідно на цей захід, який позиціонувався, як розважальний, не потрібно було отримувати якісь спецдозволи.

Андрій Подорван радник голови Чернігівської ОВА:
- Цей захід для дітей, наскільки мені відомо організовувала громадська організація. Вони писали листа і повідомляли, що буде проводитися захід саме для
дітей, розважальний. Але в цьому листі не було жодних згадок про виставки зброї.
Відповідно Обласна військова адміністрація ніяких дозволів на проведення заходів з демонстрацією зброї і тим більше не надавала і надавати не могла.

На трагедію вже відреагували в Офісі Президента, кажуть, що всі винні будуть встановлені і покарані.

Досудове розслідування здійснюється слідчими ДБР, кримінальне провадження розпочато за фактом порушення правил поводження зі зброєю (ч. 2 ст. 414 КК України).

ТСН стало відомо, що вже найближчим часом буде вручено підозри і будуть обирати запобіжні заходи підозрюваним.Джерело: ТСН

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вибух, виставка, Подорван