GOROD.cn.ua

На відновлення пошкоджених медзакладів Чернігівщини потрібно понад 2 млрд грн

 

На відновлення пошкоджених і зруйнованих під час активних бойових дій медичних закладів Чернігівщини потрібно, за попередніми підрахунками, 2 млрд грн, у тому числі 600 млн грн на придбання нового обладнання і ремонти. Про це повідомив керівник управління охорони здоров’я обласної військової адміністрації Андрій Лінник.«Для відновлення пошкодженої медичної інфраструктури Чернігівщини потрібні значні кошти. За попередніми розрахунками, це понад 2 млрд грн, в тому числі 630 млн грн на придбання нового обладнання і на проведення ремонтів. Наразі проводиться оцінка руйнувань. Ми розраховуємо, що окрім держави будуть залучені й благодійні організації, матимемо різні джерела фінансування», – наголосив Лінник.

За його словами, під час активних воєнних дій на території Чернігова й області пошкоджено 34 медичні заклади. Загальна площа руйнувань становить 73,5 тис. квадратних метрів.

У Чернігові тою чи іншою мірою постраждали ледь не всі медзаклади. Серйозних пошкоджень чи руйнувань зазнали заклади обласного рівня – центр соціально значущих та небезпечних хвороб, міська дитяча стоматологічна поліклініка, а також центр надання допомоги кардіологічним хворим, центр для постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС при Чернігівській обласній лікарні. У міській лікарні №3 Чернігова пошкоджений рентгенодіагностичний блок, постраждало дороговартісне обладнання – апарат для виконання томографії.

Також у різних медичних закладах Чернігівщини пошкоджено 24 санітарні автомобілі.

Постраждав від бойових дій і центр екстреної медицини та медицини катастроф, де було пошкоджено вікна, двері, сходи, санітарні автомобілі. Зараз пошкодження ліквідовані і централізована диспетчерська та персонал повернулися в основний корпус, де працювали до війни.

Зараз у Чернігівській області працюють 83 самостійні медичні заклади, у тому числі 14 медзакладів обласного рівня, 30 міських і районних лікарень, що надають допомогу амбулаторно та стаціонарно. Також функціонують 140 лікарських амбулаторій та 590 фельдшерсько-акушерських пунктів у сільській місцевості.

Ірина Синельник

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: медицина, Лінник