GOROD.cn.ua

Воронка замість подвір'я. Родина Ковальових розповіла, як пережила бомбардування Киїнки

 

17.03.2022, близько 4.40 ранку по будинку родини Ковальових було нанесено літаком авіаудар. В цей час три члени родини перебували у підвалі свого будинку. Тут вже встигли побувати експерти, згідно висновку яких було встановлено, що в цьому місці скинилу 500-кілограмову бомбу.

Ірина Ковальова:

- Літак, якщо чесно ми не чули, але сусіди, які не ховались у підвалі чули. Якщо б ми не забігли до підвалу, то загинули б. В нас зараз нем ні одного вікна. Експерти сказали, що в той день скинули 8 авіабомб.

- Я прокинулась за 2 хвилини до цього. Не знаю, яка мене сила розбудила. І чую страшний удар: "Бом!", я зойкнула, син підскочив, чоловік, взагалі, нічого не зрозумів. Я кричу: "Всі у куток!". Ми забилися у куток і тут на великій швидкості щось влітає у двері і їх вирвало. А люк до підвалу - навпроти дверей.

- Якщо б син не відійшов чи чоловік - убило б дверима чи склом. Відчуття були страшні. В нас ще дві собаки чіхуахуа, ми їх закрили і вже прощалися з життям. Ми думали, що нас завалило. Дякувати сусідам вони збіглися усі, питали чи мі цілі, а потім допомагали гасити вогонь, аби наш будинок та сусіда не загорівся.

- Я почала казати, що треба їхати звідси, бо перед цим потрапила на вул.Шкільній з дітьми під "Смерчі" та "Гради", потім я побачила, що масив "Зарічний" горить, а їх бомбили двічі, тож ми почали збиратися. Нам дали автівку, бо наша згоріла, а в той час були сильні обстріли, не літаки, а артилерія. Було дуже страшно, я навіть одного разу вибігла з машини, впала і чекала, поки все не закінчиться.


- Киїнку обстрілювали з перших днів, тут ні хвилини покою не було, 19-го ми забрали дочку з онуком та поїхали до Вінниці, хоча не збиралися цього робити.

Жінка показує, що збирає залишки авіабомби по будинку та з города, бо так попросили зробити поліцейські та прокурори.

- Зараз чекаємо комісію. Вже приходив експерт, який сказав, що будинок треба валити, позвали ще декількох, то сказали, якщо укріпити будівлю, то можна врятувати дім.Джерело: телеканал «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ковальови, Киїнка, авіабомба