GOROD.cn.ua

Стан доріг дозволяє відновити роботу громадського транспорту у Чернігові

 

Частково запустять деякі маршрути громадського транспорту, адже стан доріг у місті це дозволяє, та можуть зробити безкоштовний проїзд.

Про це, а також про “мрії під час війни” — замінити у Чернігові тролейбуси на електробуси — в інтерв’ю Суспільному розповів Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

“Ми запустимо деякі маршрути транспорту. Є бажання приватних перевізників, є певна кількість автобусів у Чернігівського тролейбусного управління. Але я б не хотів за це брати гроші, принаймні якийсь час зараз. Але для цього треба фінансувати роботу цих перевізників. І ось я хотів узгодити, чи буде це компенсовано з держави. Це на сьогодні питання номер один”.
Однак, конкретний термін виходу маршруток на дороги Владислав Атрошенко не назвав.

“Треба формувати маршрути, щоб враховувати потреби людей. Маршрутки можуть вийти — стан доріг дозволяє. Є робочі нюанси, але перевозити людей маршрутки можуть”.
Також міський голова поділився своїми думками щодо бачення майбутнього громадського транспорту у Чернігові, назвавши це “мріями під час війни”. Йдеться про повну відмову від тролейбусів та заміну їх на електробуси. Останні, за словами міського голови, суттєво дорожчі, проте з урахуванням того, що тролейбусна інфраструктура у місті потребує повного відновлення, то сенс витратити більше коштів та одразу закупити електробуси все-таки є.

“Якщо було б якесь розуміння хоча би відсотка вірогідності залучення суттєвих європейських коштів, варто б було перейти на електробуси... Ця техніка дорожча. Один електробус коштує десь 420 тисяч євро. Дешевше 300 тисяч євро я цін на електробуси не бачив...Треба значні видатки на відновлення контактної мережі, опорні стовпи, все це господарство... Враховуючи, що це все треба робити, то, можливо, утриматися від цих видатків, а піти на більші — закупити електробуси та базові станції, де була б організована їх зарядка. Тролейбуси продати, звісно. У нас велика кількість старих тролейбусів, а нових, відносно нових, у нас близько 30. В цьому був би сенс. Але це такі мрії під час війни”.

Дивіться повну версію інтерв’ю з міським головою:Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: транспорт, Атрошенко, інтерв’ю