GOROD.cn.ua

Євстратій Зоря про російських військових: «Я буду молитися, щоби кожному з цих нелюдів до кінця днів приходили перед очі вбиті, зґвалтовані»

 

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Євстратій Зоря (в миру – Іван Володимирович Зоря) публічно відповів на запитання чи можна/потрібно простити росіян за те, що вони зробили в Україні. Текст відповіді він опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці.Прощення передбачає переміну, розкаяння, осмислення вчиненого зла і бажання виправитися та виправити зроблене.

Бог прощає гріх саме тому, що грішник засуджує сам себе і своє зло та бажає перемінитися, бути іншим. Такому грішнику - вже колишньому - Бог допомагає стати іншою, оновленою людиною.
А якщо немає покаяння, то прощення з нашого боку означає прохання до Бога про відплату. Як написано в Посланні до Римлян, 12:19-21: «Hе мстiться за себе, улюбленi, а дайте мiсце гнiву Божому. Бо написано: «Менi відомщення, Я віддам», — говорить Господь. Отже, якщо ворог твiй голод­ний, нагодуй його; якщо хоче напитися, дай напитися йому; бо, роблячи це, ти збереш йому на голову палаюче вугiлля. Hе бувай переможений злом, а перемагай зло добром.» Адже палаюче вугілля від Господа - страшніше за всяку кару, яку може придумати людина, бо воно - мука вічна.

І ще я буду молитися, щоби Господь пробудив сумління у російських душогубів.

Так, можливо пробудження їхнього сумління - це як воскрешення мертвого. Але Бог може сотворити таке чудо!

Щоби кожному з цих нелюдів до кінця днів приходили перед очі вбиті, зґвалтовані, щоби вони бачили палаючі будинки, руїни, чули крики жертв. Щоби вони бачили все це, коли сідають їсти, коли дивляться у вікно. Щоби вони боялися засинати, бо це приходитиме у їхні сни. Щоби ані веселощі, ані запой не могли заглушити цей голос.
І це покарання насправді стане для них страшнішим за будь-який вирок суду.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Зоря, церква, прощення, військові