GOROD.cn.ua

Мер Чернігова Атрошенко сказав, що на оцінку збитків понесених Черніговом може піти до 30 років

 

Мер Чернігова Владислав Атрошенко розповів в ефірі ТСН про те, як пройшла минула ніч у Чернігові. Він повідомив, що вночі  впала касетна бомба, яка влучила в чернігівське автопідприємство. Поранених не було.  Також він повідомив про те, що його турбує, як керівника міста і про те, скільки часу піде на те, аби оцінити нанесені війною збитки Чернігову:- Сьогоднішній спокій я сприймаю з пересторогою, та не довіряю словам росіян, щодо зменшення військової активності на Чернігівському та Київському напрямках.
- Я вважаю концентрацію військ на кордоні з Білорусією прямою загрозою та продовженням військової агресії. І я погоджуюсь з аналітиками, які кажуть, що після того, як Путіну не вдалась військово-поліцейська операція він може вдатися до військової операції.

- Мене турбує це питання в декількох контекстах. Це, безумовно, мирні угоди, яким дуже вдячні чернігівці. Але найголовніше, щоб в тексті цих переговорів містилося обов’язкова умова, щоб Україна могла мати супертехнологічну оборонну зброю. Тому, що з таким сусідом у подальшому буде важко, особливо прикордонним містам. Будапештський меморандум показав, що без зброї - всі ці угоди - просто папірці.

- Друге - якомога швидше просувать юридичний процес визнання військової агресії військовим злочином, а ніякою не спецоперацією.

- Також хотів би, щоб уряд пришвидшив процес участі міжнародних експертів, щоб по спрощеній процедурі оцінити ті збитки, які нанесені житловому сектору та інфраструктурі.

Атрошенко сказав, що для того, аби оцінити збитки нанесені Чернігову потрібно 30 років, зокрема дуже важко буде оцінити ту шкоду, що нанесена підземним мережам. Для цього потрібно подати тиск води, та зняти дорожній шар покриття, перебить всі дороги, на які пішли мільярди гривень. На сьогодні також знищена повністю ТЕЦ.Джерело: ТСН

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Атрошенко, збитки