Правоохоронці можуть оштрафувати водія по відео в інтернеті, знятому на телефон або відеореєстратор. Водіїв, які порушують правила дорожнього руху, і їх порушення потрапили в об’єктив камер перехожих або відеореєстраторів, поліція може притягнути до відповідальності та виписати штраф. Про це Суспільному повідомив пресофіцер патрульної поліції області Віталій Копистко.
Чернігівський водій Андрій Примак розповідає, що щодня бачить порушення правил та фіксує їх.
"За поїздку п'ять-сім кілометрів можна побачити до п'яти порушень, як мінімум одне буде. Так, я не скажу, що це якість жорсткі порушення, не з того ряду, через дві суцільні смуги розворот — це вже норма. У Чернігові дуже слабка солідарність між водіями".
За словами Андрія, він кілька разів на тиждень викладає відео з порушеннями до соцмереж. Таких водіїв притягнути до відповідальності можна, каже пресофіцер патрульної поліції області Віталій Копистко. Наприкінці січня правоохоронці наклали штраф на водія маршрутки, який порушив правила, й це потрапило на відео.
"Так сталося, що кілька днів поспіль громадяни викладали відео з порушенням правил дорожнього руху водіями саме маршрутних ТЗ. Один випадок був — рух зустрічною смугою, а потім з порушеннями ПДР цей автобус почав перестроюватися в свою смугу руху. На іншому маршрутка взагалі проїхала на червоний сигнал світлофора".
За словами Віталія Копистка, співробітники поліції моніторять соцмережі та телеграм-канали, де люди викладають такі відео. Але вірогідність того, що всіх порушників оштрафують, — мала. Краще викликати поліцію.
"Найпростіший спосіб — викликати на місце патруль, надати патрульному це відео чи фото. Тобто, повідомити до поліції в будь-якому разі потрібно. Або приїхати до нас в управління і звернутися із заявою. Дзвінок на службу 102 і письмова заява — це практично одне й те саме".
Фото та відео порушень є законними підставами для притягнення до відповідальності, каже Віталій Копистко. Оскаржити в суді такий штраф має право кожний водій, розповідає адвокатка Ярослава Підмогильна. Щоб штраф скасувати — слід довести, що фото або відео не відповідають дійсності.
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.