GOROD.cn.ua

Депутат Міщук вийшов з СІЗО, завдяки слідчому судді Новозаводського суду

 

Як повідомляє Чернігівська обласна прокуратура - прокурори знову будуть добиватися, аби депутата Бахмацької міської ради фракції "Рідний дім" Віктора Міщука, який збив на смерть велосипедиста запроторити до СІЗО.Як відомо, 20 грудня Бахмацький районний суд обрав 54-річному Віктору Міщуку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб без права внесення застави. 29 грудня апеляційний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу депутата Бахмацької міської ради Віктора Міщука. І залишив без змін ухвалу суду першої інстанції щодо тримання його під вартою 60 діб без права внесення застави.На відео Міщук одразу після ДТП

З роз’ясненням про те, як так сталося, що 25 січня, тобто через місяць після ухвал судів двох інстанцій Міщук опинився вдома ми звернулися до речника прокуратури області Валерія Литовченко. Він сказав, що згідно діючого законодавства винуватець ДТП може подавати клопотання до суду повторно, навіть якщо не сплив термін у 60 діб. В даному випадку ріщення, про те, щоб звільнити Міщука з під варти прийняв слідчий суддя Новозаводського райсуду м.Чернігів. Тепер депутат буде перебувати під цілодобовим домашнім арештом, просив він застосувати до нього нічний домашній арешт.На відео - поховання  56-річного Віктора Яременка, який загинув у ДТП 18 грудня.

Як відомо, Міщук після скоєння ДТП одну добу відмовлявся здавати кров на аналіз після скоєння ДТП. 

Як повідомляла раніше журналістка Бахмацької райгазети Наталі Корень 20 грудня біля відділу поліції у місті Бахмач розпочалася безстрокова громадська акція «Закон один для всіх». Загалом зібралось понад тридцять мітингувальників, які вимагали не дати "зам’яти" справу депутата міськради Віктора Міщука. Депутат Бахмацької міськради Володимир Брюховецький озвучив питання, з якими прийшли активісти:
"Питання до Управління охорони здоров'я в Чернігівській області: з якою метою і за чиїм проханням лікарі прикривають злочинців? Питання до Управління поліції в Чернігівській області: де кримінальні справи на ніжинських лікарів, які дозволили Міщуку ще в минулому році уникнути відповідальності? Які висновки експертизи привезли з Ніжина? "

Депутат наголосив, що рік тому поліцейські вже затримували Віктора Міщука за підозрою в керуванні авто напідпитку, але висновок лікарів це не підтвердив.

"Якби в минулому році у нього просто забрали права, якби медиків притягнули тоді до відповідальності, то людина була б живою", – зазначив Володимир Брюховецький.

Присутніх турбувало, щоб аналогічна ситуація не повторилась зараз, адже аналізи на вміст алкоголю взяли тільки через добу після аварії.

"Підозра у суспільства є, що за добу могли вивести алкоголь медикаментами. І та кров, яку відібрали через добу, вона вже буде чиста", – сказав депутат міськради Денис Сергієнко.

З учасниками акції поспілкувався начальник відділення поліції №1 Ніжинського районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області полковник поліції Микола Омельченко. Зі слів Миколи Павловича, сам Віктор Міщук категорично відмовився від проведення медичного освідування. Дозвіл на відбір сечі і крові на аналізи поліцейські отримали на наступний день після ДТП за ухвалою суду. Але аналіз крові – не є єдиним доказом у справі, на відеозаписах із камер поліцейських, які прибули на місце аварії, видно, що водій знаходиться в стані алкогольного сп’яніння, є свідчення, тому йому і було висунуто підозру.

Також турбувала громадських активістів незрозуміла позиція лікарів КНП Бахмацька міська лікарня. Депутати міськради Володимир Брюховецький та Денис Сергієнко говорили про необхідність запросити головного лікаря Сергія Чалого та лікарів, які безпосередньо були задіяні у цій справі, на сесію, що мала відбутися 21 грудня, аби вони надали свої роз’яснення з даного приводу. Також депутати запросили взяти участь у сесійному засіданні і начальника відділення поліції №1 Ніжинського районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області Миколу Омельченка.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Міщук, прокуратура, велосипедист