GOROD.cn.ua

У Чернігові відкрили центр сучасних швейних технологій та дизайну (відео)

 

«Імперія моди» з’явилася у Чернігові. 13 січня її відкрили на базі вищого професійного училища побутового обслуговування. Відтепер тут працює центр сучасних швейних технологій та дизайну, де майбутні модельєри опановуватимуть новітні стандарти виготовлення одягу. Для цього в навчальний заклад придбали відповідний програмний комплекс.

Дизайн, конструктор, 3D манекен та розкладальник – з такими програмами працює система автоматизованого проектування. Завдяки їй,технологійний процес створення моделей відбувається автоматично. А вже змодельовані лекала роздруковують за допомоги плоттера.Учениць та викладачів забезпечили тут і сучасними комп’ютерами та швейним обладнанням.

На модернізацію центру із міського бюджету виділено 350 тис. грн. Окрім того, залучили 1 млн 50 тис грн. з державного бюджету, а також 100 тисяч власних надходжень закладу. Загальна вартість проєкту – півтора млн.грн.

На урочисту церемонію відкриття запросили почесних гостей,серед яких – представники профільного Міністерства та керівники галузі освіти.Проєкт презентувала присутнім Світлана Михалко директорка навчального закладу.


Начальник управління освіти міської ради Василь Білогура
переконаний, що саме розвинений заклад професійно-технічної освіти – це фундамент економічного майбутнього чернігівських підприємств та Чернігова.
Ці багатофункціональні швейні машини спростять процес виготовлення нових моделей одягу, каже майстер виробничого навчання Лариса Розсухацька. Тим більше, що таке швейне обладнання є на сучасних підприємствах легкої промисловості.

Марія Клименко навчається на 2 курсі училища. Є її моделі одягу й на манекенах у створеному центрі. Тепер, каже, новітнє обладнання значно полегшить процес виготовлення одягу.

Цей навчальний заклад тісно співпрацює з роботодавцями Чернігова. Серед них – ТОВ «Сівертекс». Тут молодь здобуває навчання за дуальною системою й охоче залишається працювати на підприємстві.

Учасники заходу акцентували увагу на важливості співпраці закладів профтехосвіти із замовниками робітничих кадрів. Адже це дасть можливість поповнювати ринок праці та розвиватися важливим галузям економіки міста й держави в цілому.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: одяг, училище, навчання, Михалко