Цьогорічна олімпіада в Токіо серйозно пошматувала всім нерви - українці недосипали упродовж не одного дня. Результати, хай і не масштабні, радували кожного. Але мою свідомість, гадаю, і не лише мою, перевернули паралімпійські ігри, звідки збірна України привезла в рази більше нагород усіх ґатунків - за час виступів вона отримала 98 медалей: 24 золотих, 47 срібних і 37 бронзових. Українці виступали в 15 видах спорту, в 10 із них змогли отримати нагороди. Наша держава посіла шосте місце в медальному заліку і п'яте - за кількістю нагород! Я захоплювалася кожним спортсменом, а ще більше - силою духу, волі, прагненням перебороти себе, свою хворобу й ставлення до людей із обмеженими фізичними можливостями. Для мене ці люди - Герої з великої літери!
Аж ось телефонний дзвінок давнього знайомого й друга нашої газети, директора ДЮСШ «Колос» Володимира Євтуха, з пропозицією познайомитися, поспілкуватися й написати про одного із його вихованців, хворого на ДЦП Артема Гурінова - кандидата в члени паралімпійської збірної України з футболу.
Артем - ніжинець, йому 21 рік, закінчив 11 класів міської школи №10. Попри вроджену ваду - дитячий церебральний параліч - як і всі його однолітки, ходив на уроки фізичної культури і спорту, хоч і мав звільнення. Лікарі казали - як хочеш і як можеш, батьки - займайся, наскільки вистачить сил. І він ходив, ламаючи себе й стереотипи про таких, як сам.
Старший Артемів брат - Роман, займався боксом у Ніжинській дитячо-юнацькій спортивній школі «Колос» у Володимира Євтуха. Туди за ним прийшов і менший, аби підтягнутися у фізичній силі, аби не вирізнятися поміж однолітків. Звісно, заняття були особливими, як і сам Артем. Але Володимир Григорович не відмовляв, не ігнорував, всіляко підтримував малого і залучав до всіх видів спорту. З часом тренер помітив, що найбільше його вихованцю подобається і найкраще вдається - футбол.
- Я бачив, як хлопчина прагне займатися спортом, як прагне фізичного розвитку й удосконалення, як я міг йому відмовити? - говорить Володимир.
І це пори те, що в Артема ліва сторона (рука й нога) працюють на 90%, а права - лише на 10%. Та дивлячись на цього позитивного юнака, можу сказати, що ті дев’яносто й десять на обидві сторони складають усі сто і навіть більше!
Після школи юнак вступив до Чернігівської політехніки. Там викладач фізкультури його спрямував до однієї зі спортивних шкіл Чернігова, де займалися хворі з ДЦП. Саме там його й примітив тренер національної збірної України з футболу «Інваспорт» по Чернігівській області Айвар Ладісєв.
Упродовж 4-х років навчання на стаціонарі (3-4 рази на тиждень) юнак тренувався. Вперто, наполегливо, затято. У складі обласної й всеукраїнської збірної з футболу із вадами ДЦП їздив на різноманітні змагання. Аж ось він отримав черговий особистий виграшний квиток - тренер футбольної команди «Дніпро» розгледів в Артемові потенціал і запросив до складу своєї фк. Минулими вихідними вони (25 спортсменів з України) поїхали на місячні збори в Туреччину.
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.