GOROD.cn.ua

Атрошенко пригрозив тотальним локдауном, якщо кількість стаціонарних хворих збільшиться ще на 110 осіб

 

Сьогоднішня ранкова розширена нарада з керівниками комунальних управлінь та підприємств, у мерії традиційно розпочалася зі статистики захворюваності на ковід-19 у Чернігові. Доповідаючи про ситуацію очільник міськлікарні №2 Владислав Кухар озвучив наступні дані:

639 захворілих за тиждень.
169 перебували в лікарні.
Одужавших майже третина - 200 осіб.
Виписано зі стаціонару - 69, це також практично третина, від тієї кількості, що лікувалися в лікарнях.
Померлих за тиждень - 18. Серед померлих 39-річна вагітна жінка, її дитину також не вдалося врятувати.

239 осіб перебувають на ліжках призначених для ковідних хворих у лікарнях з 255 наявних. Тобто зайнято 93% ліжок.
151 особа отримує кисневу підтримку - це 60% від хворих, що лікуються в умовах стаціонару.
11 пацієнтів перебувать під апаратами ШВЛ.
З цієї кількості хворих - 17 вакцинованих. Проте Кухар зауважив, що всі вони вакциновані, або лише 1-ю дозою, або зовсім недавно отримали 2-гу і імунітет не встиг сформуватися.
З бюджету міста перерозподілено 5 млн. гривень на кисневу станцію, яка дасть змогу забезпечити киснем ще близько 100-150 ліжок.

Кухар повідомив, що зараз тривають тендерні процедури з закупівлі кисневих концентраторів.

Всього по місту отримали 1 дозу 60 955 осіб, це 20% населення, яке підлягає вакцинації у Чернігові.
48 119 (20.5 % ) отримали 2 дози вакцини.
У будні дні вакцинується за добу 500-600 осіб, на вихідних темпи спадають - близько 300-400. Певним чином на збільшення кількості вакцинованих збільшилась вплинуло те, що МОЗ наказом від 04.10.2021 № 2153 затвердило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим.

Для першої дози в наявності вакцини Астразенека, Пфайзер для другої - Короновак.

Мер перевірив кількість вакцинованих по комунальних закладам, керівникам яким на минулій нараді наказав не допускати до роботи невакцинованих без ПЛР-тесту, або довідки, що вони менше ніж 6 місяців тому перехворіли на ковід-19.
Проте цифри його дуже розізлили, так виявилось, що у КП «Зеленбуд» вакциновані лише 23%, у Чернігівському тролейбусному управлінні - 25%, у КП «Новозаводському» - 28%, у Центральному парку культури та відпочинку - 32%. На запитання мера керівники казали, що вакцинація у процесі, дехто чекає, коли з’явиться Короновак для першої дози і так далі.Такі відповіді Владислава Атрошенка не влаштували і він наголосив на тому, щоб робота в цьому напрямку була посилена, а також шокував заявою про те, що при досягненні цифри у 350 зайнятих ліжок у стаціонарі місто буде визначатися з введенням тотального локдауну для всіх.

- Буде зупинено, все що можна. Це будуть вимушені наші дії, - сказав мер. - В нас ліжковий фонд 530, але ми можемо забезпечити його лише фізично - доставити ліжок, перепрофілювати відділення по лікарнях, але самих лікарів на цю кількість ліжок не вистачить.

Gorod.cn.ua 

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ковід, локдаун, Атрошенко