GOROD.cn.ua

Відпочинок в Закарпатті: фітонциди для оздоровлення легенів

 

Від здорових легень залежить все, адже без дихання немає життя. Тому дуже важливо те, чим ми дихаємо. Сьогодні поговоримо про фітонциди, якими насичене повітря у Карпатах.

Під час відпочинку в Закарпатті туристи часто помічають, як тут легко дихати, а ще як покращується настрій. Чому так? Справа у фітонцидах, яких так багато у лісі та горах. Саме тому Карпати часто називають легенями України.

Фітонциди — подарунок природи для вашого імунітету

Вбивці бактерій: що таке фітонциди

Фітонциди — це біологічно активні речовини, які виділяють клітини багатьох дерев та рослин. Під час виділення фітонцидів відбувається іонізація — очищення повітря та пригнічення або повне знищення бактерій. Фітонциди є природними антибіотиками через їхню здатність боротися з мікробами. Але, на відміну від синтетичних антибіотиків, які діють тільки при внутрішньому потраплянні в організм, фітонциди ефективні навіть на відстані від бактерій.

Природні антибіотики: революція незабаром

Сьогодні не існує способу, завдяки якому бактерії змогли би захиститися від фітонцидів. Все частіше чути, що незабаром з’являться ліки на основі антибіотиків рослин, і це буде революційним відкриттям.

Фітонциди у повітрі: відпочинок в Закарпатті для легенів

У повітрі у регіоні Карпат дуже багато фітонцидів завдяки хвойним на хвойно-буковим лісам. У цій місцевості зростають ялівці, ялини, тиси. Фітонциди у Карпатах та Закарпатті очищують повітря. Це так звані природні антисептики, які можуть знищити навіть туберкульозну паличку. Найбільша концентрація фітонцидів у повітрі спостерігається навесні, але у повітрі вони зберігаються у будь-яку пору року. Тому оздоровити легені на відпочинку в Закарпатті можна завжди.

Цікаві факти

Повітря хвойних лісів насичене фітонцидами набагато краще, ніж листяних. Один гектар соснового лісу протягом доби виділяє приблизно 4 кілограми фітонцидів, у ялівцевому лісі це близько 30 кілограм.

Дія фітонцидів дерев:

Відпочинок в Закарпатті — фітонциди і баня

Здавна відомий звичай — використовувати дубовий або березовий віник у парній. Це не просто масаж, це вдихання летючих фітонцидів, які у вологому, теплому повітрі оздоровлюють організм. Знайти фітонциди можна не тільки у звичайній бані, а й у інфрачервоній. Вона зроблена з натуральної деревини, яка також виділяє фітонциди у повітря під час сеансу. Це посилює загальнозміцнюючий ефект бані.

Спа-готель «Жива вода» — фітонциди та спа-процедури

Наш готель знаходиться у живописному селищі Міжгір’я у Закарпатській області. Наш 4-зірковий спа-готель — це комфортний відпочинок в Закарпатті. У нас широкий вибір номерів — від економ до люксу.

Поряд зі спа-готелем знаходяться місця, які обов’язково треба відвідати: озеро Синевир, водоспад Шипіт, Мукачівський замок «Паланок», термальні джерела у с. Велятино. Порадимо найкращі маршрути для екскурсій.

У двох наших ресторанах ви зможете скуштувати смачні страви української, закарпатської та європейської кухонь.

Готель «Жива вода» — це:

Та, звичайно, фітонциди.

Дихайте повними легенями. Чекаємо на вас!

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.