GOROD.cn.ua

Стали відомі подробиці візиту президента Німеччини Штайнмаєра до Корюківки

 

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр прилетів на Чернігівщину вшанувати пам'ять жертв загиблих у Корюківській трагедії.

Як розповіла наукова співробітниця відділу державного терору радянської доби інституту історії України Олена Лисенко, у 1943 році Корюківка зазнала великих втрат.

"Як на мою думку, це знакова подія, тому що Корюківська трагедія 1-3 березня 1943 року і кількість мирних жертв, це близько 7 тисяч цивільних осіб, все-таки заслуговують взагалі всього світового співтовариства, тому що це одне з найбільших місць масового знищення населення. Звичайно ми здивовані, що до Корюківки приїхала така людина, змогла до нас приїхати і вшанувати пам'ять тих, хто загинув у 1943 році", – говорить наукова співробітниця відділу державного терору радянської доби інституту історії України Олена Лисенко.

Жителька Корюківки Ніна Лукіна згадує, день коли відбулися розстріли у Корюківці.

"Тут була чайна і розстрілювали людей, і у цих людях був мій батько. І його звільнили партизани, і тому він завжди любив до смерті приїжджати сюди, як пам'ять була. І я завжди сюди приїжджаю, в пам'ять за батька. А те що приїхав президент, він молодець, що він приїхав, побув, ушанував нас і ще б хоча б завдяки йому зробили меморіал, куди могли б приїжджати люди".

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр поклав квіти до пам'ятника та відвідав місця перепоховання жертв трагедії.

"Я вам щиро дякую за цю розмову і за вашу відкритість, за те, що ви були готові розповісти про історії ваших родин. Головне, що ми вшанували пам'ять, вона з нами завжди, але залишаються білі плями, і нам усім разом потрібно намагатися заповнити ці білі плями. Ще дуже багато того, що ми не знаємо і саме для цих цілей нам потрібно співпрацювати. Давайте це робити всі разом і ті речі, про які ми сьогодні згадали, нехай вони ніколи більше не повторяться".Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Штайнмаєр, Корюківка