GOROD.cn.ua

За врятовану руку Микола Молібог завдячує сусідові Володимиру Голівцю

43-річний Микола Молібог із Семенівки Менської громади ледь не втратив праву руку. Пресував сіно на полі. Рука потрапила в механізм.— Історія страшна, але добре, що неподалік був Володимир Голівець, почув крик про допомогу і врятував чоловіка! — радіє збігу обставин Дмитро Шишига, староста Семенівського старостинського округу. — Руку в чернігівській лікарні Миколі Васильовичу складають. Тепер ще б загоїлась. Бо по лікоть була у пресі, її туди прямо закрутило.

Того дня Володимир Голівець копав картоплю. Микола і Володимир — сусіди через хату.

— Це вже тиждень минув з того страшного дня. Я був десь за кілометр від Миколи, який пресував сіно у великі рулони. Прес чіпляється до трактора, — пригадує рятівник. — Близько третьої години дня почув крик про допомогу. Побіг на той крик. Зразу зрозумів, яка біда сталася. Зрєліщє там було не для слабонєрвних. Руку затягло в прес. Певно, щось поправить хотів. Крові багато. Я зупинив роботу преса. Розкрутив у ньому тугі пружини. Заклав монтіровку, щоб розжати деталі, якими затисло кінцівку. Так вдалося витягти руку. У мене не було вибору: або дістати, або пропав би чоловік. Паралельно домовлявся телефоном, щоб Миколу відвезли в лікарню.


— А якби ви не почули або не прийшли?

— Там глухе місце. Люди бувають рідко. Якби мене не було поряд, то втратили б час. А кілька годин могли вирішити його життя.

Про постраждалого кажуть — трудяга. Одружений, жінка — вчителька. Разом виховують двох діток. Останнім часом дружина також хворіє (має проблеми з ногами), то дітьми та господарством більше опікується Микола.

— Я б і ворогу в такій ситуації допоміг, бо то страшне, — запевнив Володимир Голівець. — А то такому путньому чоловіку та сусіду.

Вікторія Товстоног, «ВісникЧ» №35 (1842) від 2 вересня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Семенівка, Менщина