Парафія Успіння Пресвятої Богородиці села Володькова Дівиця має свою історію, хоч і не таку давню, проте насичену подіями.
Ще в 2005 році були зроблені перші кроки до створення релігійної громади. За старою доброю традицією звернулися за архіпастирським бла-гословінням до єпископа Чернігівського і Ніжинського Амвросія (Полікопа). За участю благочинного Носівського району протоієрея Михаїла Гулика провели збори, на яких було близько 170 сільчан. Обрали старосту та церковну двадцятку. На місці майбутньої церкви ієромонах Василій звершив першу літургію просто неба. На прохання віруючих владика Амвросій 2005 року на свято Хрестовозд-виження направив у село священника. Для подальшого служіння винайняли будинок у Анни Кобзар, де звершували службу до кінця будівництва церкви.
Церкву будували на кошти громади без жодної підтримки спонсорів. За допомогою уродженця села Олександра Климен-ка місцевий житель Микола Лапко згуртував громаду на добре діло. Сільчани зібралися коштами та власними силами і весною 2006 року розпочали будівництво на місці колишньої Миколаївської церковнопарафіяльної школи. Будівельний матеріал розмістили у людей, які жили поряд з місцем забудови. Від закладеного фундаменту і до оздоблювальних робіт - усе виконували руками сіль-чан. Степан Бицький Куклою звозив відсів для фундаменту, який допомагав копати Іван Скрипець. Східна стіна храму була заокруглена і для того, щоб уникнути ребристості, кожна цеглина була розбита навпіл. Стіни викладені хрещатою кладкою, усередині -з червоної цегли, а зовні - з білої. За літо стіни були готові, класти цеглу допомагали Віктор Бородавко, Григорій Закалюжний. Колони пособляв виводити Анатолій Кохно, вони були зварені металевою арматурою для міцності Миколою Набоком. Штукатурити допомагали Михаїл Сакун та Олександр Бочковський, а шпаклювати - Анатолій Рекун. З каменю були викладені центральні та бокові сходи.
Місцеві майстри-будівельни-ки зводили будівлю, а в підрядниках щодня трудилися в основному пенсіонери - жінки, які не шкодували сил, аби під небесною виссю засяяв святістю осередок духовності. На спорудження церкви пішло близько 11 тисяч червоної цегли, 10 пачок білої та 17 квадратів плитки на підлогу, не кажучи вже про всі інші будівельні матеріали. А тим часом настоятель храму ієрей Олександр проводив службу в пристосованому приміщенні. За фундаторів та жертводавців обіцялася в храмі довічна молитва.
26 серпня 2008 року в день пам’яті святителя Тихона Задонського єпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней (Семко) освятив новозбудований храм. На освяченні були присутні 12 священників. Співав місцевий хор та з Василівської церкви міста Ніжина. На Малому вході за заслуги перед Святою Православною Церквою настоятель храму ієрей Олександр Жила був удостоєний права носіння «золотого» наперсного хреста. Після богослужіння владика вручив орден преподобного Агапіта Печерського II ступеня старості церкви Миколі Лапку і архієрейські грамоти всім, хто зробив особливий внесок у справу будівництва й оздоблення освяченого храму.
Церкву побудували кам’яну, хрестоподібну в плані, трибанну з великою центральною банею (символізує три Особи Святої Трійці), увінчану восьмикінце-вим двометровим хрестом із півмісяцем. Інтер’єр теплої церкви дуже затишний, їй характерний стриманий декор, чіткість і гео-метризм форм. Західну стіну прикрашає барельєф двох чотирьох-кінцевих хрестів, а вівтарна стіна виступає абсидою із зображенням святителя Миколая у повен зріст. Церква завширшки 11 метрів, завдовжки - 21, заввишки до 20 метрів, товщина стін - пів метра. Престол у ній один в ім’я Успіння Пресвятої Богородиці.
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: ВолодьковаДівиця, церква, Гайдук, Деснянка