GOROD.cn.ua

Стартував капітальний ремонт ще однієї ділянки траси Н-07 Київ - Суми – Юнаківка

ЦІКАВО Це відрізок дороги поблизу села Манжосівка, що під Прилуками, повідомляє Служба автомобільних доріг у Чернігівській області. Наразі тут підрядна організація ТОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "Автострада" заміняє старе бетонне покриття та асфальтобетон.

Там, де раніше був жорсткий тип покриття:

- проводиться зняття внутрішніх напружень шляхом дефрагментації бетонних плит;

- укладається вирівнювальний шар з гарячої дрібнозернистої асфальтобетонної суміші;

- влаштовується армувальний синтетичний матеріал;

- укладається шар з гарячої крупнозернистої асфальтобетонної суміші;

- укладається щебенево-мастиковий асфальтобетон.

У місцях розширення траси перед асфальтуванням укладається прошарок з геосинтетичного матеріалу (нетканого термічно скріпленого) та 35-сантиметровий шар основи із щебенево-піщаної суміші.

Нагадаємо, що цьогоріч у Чернігівській області проводяться масштабні роботи з капітального ремонту траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка. Протяжність дороги на території області — майже 143 км. З них більш ніж половина — це стара бетонка, решта — чорнощебеневе покриття, місцями з верхнім шаром асфальтобетону. Дорога побудована у 1965-1980 роках і вже тривалий час непридатна для сучасного навантаження.

У процесі капітального ремонту дорогу буде приведено до сучасних параметрів навантаження та безпеки руху. Повністю замінюється конструктив. Він посилений та витриваліший. Зверху влаштовується два шари асфальтобетону. Проїзна частина укріплюється з обох сторін ще на пів метра по типу основного покриття. Робиться водовідвід. Укріплюються узбіччя та укоси.

Станом на другу декаду липня дорожніми роботами охоплено 10 ділянок сумарною протяжністю 67,5 км.На капітальному ремонті траси Н-07 залучені підрядні організації: ТОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "Автострада", ТОВ "ШБУ-77", ТОВ "ДС Пром Груп".

На виконання програми президента України "Велике будівництво" у 2021 році в Чернігівській області планується відремонтувати 182 кілометри доріг державного значення.

За інформацією Служби автомобільних доріг у Чернігівській області

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Велике будівництво, асфальтобетон, ремонтні роботи