GOROD.cn.ua

У цьому році Чернігів відвідало більше півмільйона туристів

Більш ніж півмільйона туристів завітали до Чернігова від початку 2021 року. Про це свідчать дані, отримані туристично-інформаційним центром від мобільного оператора “Київстар”. Загальна кількість гостей нашого міста більша, адже є і інші оператори, але даних від них наразі немає. Також втричі порівняно з минулим роком зріс туристичний збір.Катерина Литвин заступниця начальника Управління культури та туризму ЧМР:
- В минулому році лідируюючу позицію тримав Київ і Київська область, - це були наші туристи №1 та гості нашого міста. На другому місці у нас був Дніпро і Львів. В цьому році маємо трошки іншу ситуацію - Київ так само залишається на лідируючих позиціях, натомість на 2-му місці у нас Харків, на третьому - Суми. Очевидно спрацював момент і потягу, який у нас тепер є і дорога, яка, знову ж таки, ремонтується.
- Ми визначаємо міста, які до нас приїзджають, вікову категорію, країни, скільки ночей вони ночують і коли вони звідси повертаються. Тому більшість міст, все ж таки, користується такими програмами Big Data, тому ще це плюс-мінус реальна можливість порахувати.

Топ-3 країн, мешканці яких відвідали цього року Чернігів, це Росія, Швеція та Естонія. За словами Катерини Литвин, вимірювання кількості туристів мобільними операторами – це поширена в усьому світі практика, адже не всі гості міста відвідують музеї та користуються готелями, тому і дані з цих закладів не завжди надійні.За даними чернігівського туристично-інформаційного центру, найпопулярнішою пам’яткою нашого міста серед його гостей є Антонієві печери. Також цього року помітно збільшилася кількість відвідувачів у музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського. Стабільно популярними для групового відвідування залишаються обласні художній та історичний музеї.

Довідково:

У грудні 2017 року Мінекономрозвитку підписало Меморандум з трьома українськими мобільними операторами про співпрацю в сфері туризму. Згідно з документом, оператори будуть надавати міністерству зведені знеособлені дані про переміщення внутрішніх і іноземних абонентів по Україні.
 
У прес-службі міністерства кажуть, що такі дані потрібні, щоб ефективно розвивати сферу туризму в країні. Наприклад, для аналізу відвідуваності туристичних об'єктів, щоб визначити незатребувані і придумати, як підвищити їх популярність. А також з'ясувати, які туристичні напрямки є найбільш популярними і чи достатньо розвинена інфраструктура, щоб забезпечувати такий потік туристів.

А ви, як вважаєте всі ці 500 тисяч людей - саме туристи, чи родичі чернігівців, які повертаються з навчання та заробітків у столиці, або приїздять на літо з Росії до батьків?

Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: туристи, Литвин