GOROD.cn.ua

Чернігівці просять заборонити кальянні, облаштувати територію біля «Молодіжки» та врятувати альтанку на Болдиних горах

На сайті електронних петицій час від часу з’являються слушні пропозиції від містян. На жаль, переважна більшість з них, не отримує підтримки з боку влади з різних причин, як от наприклад, будівництво крематорію, орієнтовна вартість якого за підрахунками влади становила б 15 млн. гривень (трохи більше 500 тис. доларів за курсом), що на думку керівництва міста - дорого і не зовсім на часі.
Але ж є й менше значні проблеми, проте такі, що потребують їх вирішення і хвилюють чернігівці.


Так, Бєлоногова Анна Леонідівна пропонує звернути увагу на вкрай незадовільний стан прилеглої теріторії до Молодіжного театру, що за адресою вул. Родімцева 4:
Театр в самому центрі Чернігова, але прилегла територія знаходиться в жахливому стані, що руйную сприйняття доглянутого міста. Поруч туристичні об’єкти - вулиця Серьожнікова, сквер ім.Богдана Хмельницького, Червона Площа та Вал, місця де прогулюються гості Чернігова, але варто звернути на Родімцева, як ви потрапляєте у часи Радянського Союзу, з ямами на дорогах, зруйнованим асфальтом та знищеним озелененням. Прошу звернути увагу, адже облаштування прилеглої території біля Молодіжного театру буде значним внеском для культурного, молодіжного та туристичного розвитку Чернігова, - пише Анна.Ця пропозиція зібрала 261 підпис, але відповідь, яка б мала з’явитися від міськради 6 червня поки що не опублікована.

Заборонити куріння кальяну на літніх майданчиках, терасах та в парках пропонує Лень Наталія Вікторівна.
Жінка вважає, що з кожним роком на літніх майданчиках закладів громадського харчування все більше набирає популярність куріння кальяну. Буває, що дані майданчики розташовані поруч з дитячими садками, скверами, дитячими майданчиками, зупинками громадського транспорту чи біля житлових будинків.Куріння кальяну стало настільки популярне що прийшовши зі своєю дитиною в кафе, за сусіднім столиком обов’язково хтось буде курити, а ви змушені сидіти і вдихати це, - скаржиться Наталія Вікторівна.
Люди похилого віку або ж алергіки, не можуть влітку відкрити вікна через те що на першому поверсі знаходиться літня тераса якогось закладу. Навіть на пляжі неможливо відпочити з дітьми на свіжому повітрі, адже і там є кальяни. Ми хочемо бути здоровою нацією і не показувати дурний приклад підростаючому поколінню. Незабаром, ми впевнені, це рішення розповсюдиться на всю Україну, а поки що, давайте розпочнемо змінювати державу на краще з нашого рідного міста.

Велике прохання, заборонити куріння кальяну на літніх терасах, в парках, скверах, - пише жінка.

Наталії Лень вдалося зібрати 269 підписів на її петицію також поки що не надійшла, хоча б мала - 6 червня.

Ще одна петиція, з досить важливого на нашу думку питання, яку створив Писаренко Богдан В’ячеславович, стосується реставрації альтанки, яка знаходиться на території Болдиних гір. Як відомо, - Болдині Гори є заповідною територією і входять до складу заповідника Чернігів Стародавній. А ось альтанка перебуває, як нам повідомили у заповіднику Чернігів Стародавній, на балансі чернігівської міськради. Поставлена вона була тут у 1911 р. на честь приїзду до нашого міста його Імператорської Величності царя Миколи ІІ. Для нього тут планувалася чайна церемонія з дивними краєвидами. Але це не відбулося і альтанка залишилась нащадкам, як романтичне місце, її друга назва є «альтанка кохання».Богдан В’ячеславович повідомляє, що альтанка до наступного року може не достояти, тому що цегла під нею вже розсипається, а фарба вже майже вся здерта. Дана споруда вже довгі роки є місцем для відпочинку та популярною фотозоною для туристів та молодят, що стали до шлюбу, але зараз вона має зовсім не привабливий вигляд. На підтвердження своїх слів Писаренко додає фото, на яких видно, що стан альтанки, який виповнилось вже 110 років, дійсно вкрай плачевний.
На жаль, звернення Богдана В’ячеславовича не набрала за місяць необхідної кількості голосів для розгляду петиції - 177 з 250-ти.

Відмову у своєму проханні облаштувати  сквер на "Ремзаводі" біля будинків по Проспекту Миру 207Б та 203А, який би став зоною відпочинку для мешканців всього мікрорайону, отримав Картун Олег Віталійович. Чоловік хотів, аби за бюджетні кошти на даній ділянці провели озеленення території, подбали про наявність лавочок, ліхтарів та контейнерів для сміття, а також облаштувати пішохідні доріжки. Додатково хотілося б автору петиції побачити на Ремзаводі сцену для проведення культурних заходів на свіжому повітрі. "Облаштування скверу буде значним внеском у благоустрій нашого рідного міста та ще один крок до європейських стандартів життя", - написав Олег Віталійович та приклав світлину з ескізом міні-скверу. 

 
 
 
17 травня за підписом заступника міського голови  О. Атрощенко на сайті була опублікована відповідь, в якій зазначалось:
 
Видатки на реалізацію бюджетних програм були розподілені головним розпорядникам коштів відповідно до рішення Чернігівської міської ради «Про бюджет Чернігівської міської територіальної громади на 2021 рік» від 24.12.2020 року № 3/VIII-29, а також на початку поточного року, в межах передбаченого фінансування, затверджені переліки об’єктів з реконструкцій, капітальних та поточних ремонтів міських об’єктів благоустрою, якими проведення робіт з облаштування скверу у мікрорайоні «Ремзавод» не передбачено.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: петиції, містяни, театр, облаштування, альтанка, кальянні, крематорій, Атрощенко, Ремзавод