GOROD.cn.ua

У Черкасах пересадили нирку жінці з Чернігівщини

У Черкаському обласному онкодиспансері Ярославі Алєксєйченко із Чернігівщини пересадили нирку. На Черкащині це вже четверта успішна трансплантація нирки, розповів Суспільному завідувач обласного центру онкоурології Роман Морару-Бурлеску.

Донором органу став батько чернігівки.За словами Ярослави, проблеми із нирками у неї розпочалися ще у 2017-ому. Але рік тому ситуація загострилася. Коли ж по телевізору побачили сюжет про першу трансплантацію – вирішили діяти, розповіла жінка. Нині почувається добре:

"Відчуття незрівнянні, кращі, ніж на діалізі, після діалізу дуже погано було, голова боліла, слабість, рвота, день зводився. Тим паче діалізу у Ічні немає, є у Прилуках, а це за 35 км".

"Поділитися" ниркою із донькою планувала мама Тетяна. Але після аналізів і досліджень, медики порадили шукати іншого донора, зауважила Ярослава. Донором зголосився стати батько – дослідження показали, що він придатний для такої операції.

За операційним столом лікарі працювали майже чотири години. Трансплантація – не шаблонна хірургія, кожен випадок тут індивідуальний і Ярослава – не виняток, зауважив завідувач обласного центру онкоурології Роман Морару-Бурлеску. Тому під час пересадки медикам довелося боротися ще й із тромбозом судин.

"Була необхідність у повторному операційному втручанні: видаленні тромбів. Все наразі добре, але ця нирка дуже важко далася", – розповів лікар.

За словами пані Тетяни, побачити доньку усміхненою і, головне, здоровою – найбільша радість. Цим завдячує лікарю і його команді професіоналів.

"Ми вдячні йому, це лікар від Бога, побільше б таких. Нехай Бог дає йому здоров’я, в нього золоті руки".

На Черкащині це четверта успішна трансплантація нирки. Для пацієнтів пересадка безкоштовна, витрати повністю покриває держава, розповів Роман Морару-Бурлеску.

"По факту це четверта нирка, і не з Черкас. З однієї сторони тішить, десь прикро, тому що ми не можемо допомогти черкаським пацієнтам, які мають таку проблему. Поки що не працюють бази заборів органів".

Нині треба виходити за межі родинних трансплантацій, зауважив завідувач, майбутнє якраз за банками органів. А кожне життя варте того, щоб його врятувати, вважає Ярослава.

Що відомо


Джерело: Суспільне

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: трансплантація нирки, Ярослава Алєксєйченко, Роман Морару-Бурлеску, Чернігівщина, Черкаський онкодиспансер