GOROD.cn.ua

Олександр Авраменко заявив у поліцію про вбивство вітчима, щоб розчистили дорогу від снігу. Але нічого йому біля дому не чистили

 

13 лютого був день народження у 34-річного Олександра Авраменка з села Грибова Рудня Дворянської ОТГ. Сашко з матір’ю та вітчимом посиділи за столом і полягали. Вже було 21.00.— Я читала книжку на печі. Чую, син вийшов на кухню. Походив, зайшов у кімнату і став телефонувати. Потім почула, як він каже: «Я вбив вітчима у грудну клітку. Він лежить на ліжку і не дихає». Злізла з печі, подивилася на ножі, взяла і заховала. Мало чого. Думаю: «То зараз викликав, а тоді буде різати». А тоді кажу йому: «Саша, що ти?» «А чого вони дороги не чистять? Нехай дороги почистять, з двору вийти не можна. Я хочу перевірити, за скільки і як вони до двору під’їдуть», — пригадує Олена Авраменко, мати. — Чоловік якраз надвечір повернувся з роботи, з добової зміни. Відпочивав. Почув ту розмову і став себе обмацувати, чи живий. На бік повернувся.

Напередодні до села через сніг не могла доїхати машина, що привозить продукти. Та до двору Авраменків дві поліцейські машини дісталися. Для цього додатково нічого не розчищали, і так вийшло. Вулиці села були ж почищені. Як, то вже інше питання. Правоохоронці упевнилися, що дядько живий. На заявника склали адміністративний протокол за хибний виклик. Штраф за таке правопорушення від 51 до 119 гривень.

— Якщо знову зайде дур в голову, нехай бере до рук лопату і — вперед. Тоді і дур пройде, і добро людям зробить, — так завбачливо, про всяк випадок, міркує Олена Авраменко.

— Наша громада недавно створена. Власної снігоприбиральної техніки нема. Допомагає розчищати лісгосп. Дороги у селі були почищені на ширину, як проїхати легковій машині. Відвал для чищення там такий, що не широко і не глибоко бере. Будинок трохи на віддалі, — пояснює 32-річна Наталія Бочарова, староста Олешні (Грибова Рудня входить до Олешнянського старостинського округу). — Та і до старостату, щоб розчистили сніг, чоловік не звертався і скарг від нього не надходило. Це ж не те, що йому потрібно було кудись терміново, і він не міг виїхати. Дев’ята вечора.

— Авраменко — п’яниця?

— Не сказала б. Родина приїхала до Грибової Рудні кілька років тому. Мабуть, були у нього якісь проблеми, бо приходив до сільради за характеристиками.

— Додумався ж до такого лайфхаку (хитрість, корисна порада, які допомагають вирішувати побутові проблеми. — Авт.).

— Аби ж це допомогло. Ніхто ж йому сніг перед двором не чиститиме.

* * *

Торік до поліції надійшло 1674 хибних викликів. 3. початку цього року — 261. Найчастіше ті, що телефонують на «102», повідомляють про зґвалтування та вбивства. Більшість з тих, хто дзвонить, п’яні.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №7 (1814), 18 лютого 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олександр Авраменко, Грибова Рудня, вбивство, хибний виклик, «Вісник Ч», Валентина Остерська