GOROD.cn.ua

Нотаріуси оформлюють і спадщину, і договори дарування — з 1 листопада нічого не змінилося

— В інтернеті поширюється інформація, що нібито з 1 листопада українці не можуть вступити у спадок або оформити договір дарування. На підтвердження автори посилалися на постанову Кабінету Міністрів №231 про реформування сфери оціночної діяльності.— Постанова давно скасована судом і втратила чинність, посилатися на неї немає сенсу, — пояснює 35-річна Світлана Приходько-Лещенко, приватний нотаріус Козелецького районного нотаріального округу, працює у місті Остер. — На законодавчому рівні немає перепон для оформлення спадщини чи договору дарування.


Якщо спадок чи дарунок приймають особи першого або другого ступенів споріднення, оцінка вартості прийнятих об’єктів майна не потрібна, бо ставка оподаткування нуль відсотків. До першого ступеня споріднення відносять дітей, членів подружжя, батьків. До другої черги — рідних братів та сестер, бабусь, дідусів, внуків.

Для всіх інших осіб при прийнятті спадщини чи дарунку майно оподатковується за ставкою п’ять відсотків, плюс 1,5 відсотка військовий збір. Необхідно проводити оцінку майна.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №47 (1801), 19 листопада 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: нотаріус, Світлана Приходько-Лещенко, спадщина, «Вісник Ч», Валентина Остерська