GOROD.cn.ua

Пляж у Семенівці за п’ять днів

У Семенівці на озері Казакеве люди самі зробили піщаний пляж. Облаштованого для купання місця не було. Хоч містом протікає річка Ревна і є озеро.


Сергій Ложковий, один з ініціаторів створення пляжу на озері Козакеве: «Бур'яни розчистили, мул прибрали. Ще волейбольний майданчик зробимо»

Озеро Козакеве рукотворне. Колись у цьому місці на дрібній річці Дрест (притока Ревни) добували торф. Копанки заповнилися водою. Річку загатили дамбою, утворилося озеро з островом посередині.

— Озеро дуже гарне. Є глибокі місця, ключі б’ють. Качки живуть, навесні сюди лебеді залітають. А пляжу як такого тут не було, — проходжується по жовтому пісочку вздовж берега житель Семенівки Сергій Ложковий, учитель фізкультури Жадівської школи. — Ото зібралися, «Ідемо на «Козачку»? — Їдемо!»

Є місця для купання на річці Ревна, з іншого боку Семенівки. Там ми волейбольний майданчик зробили. (Сергій — тренер з волейболу Семенівської ДЮСШ. — Авт.). Там теж без обладнаного пляжу, де є захід в річку, там і купаються.

Але з центру на озеро ближче. Вокзал, п’ятиповерхівки, Приозерна, — перераховує райони Семенівки.

— Недавно зайшов підстригтися, розговорилися з перукарем Євгенією Голуб, про озеро. Я сказав, що непогано б рибу сюди запустити. А Женя — що хоче пляж.

— Звернулась до начальника КП «Семенівське» Дмитра Коленченка, і він зацікавився, — дивується Євгенія. — Вже назавтра поїхали дивитися місце. Приходимо, а тут очерет отакенний, багно. Він не місцевий, засумнівався: тут точно купатися можна? А я живу поряд, ці місця добре знаю. Запевнила, що можна, якщо трохи прибрати. Від берега дно пологе, мілина. Прислав екскаватор, одразу почали чистити ділянку.

— Приїхала бригада. Спецтехніка чистила дно, доки доставала. Все, що вигрібалось: мул, очерет, водорості, вантажили в машини і вивозили. Бугри порівняли. Суботник організували, щоб прибережну територію прибрали. Я був за косаря. Два рази траву тут косив своїм трактором.! під пісок, і під роздягалку з туалетом. Раз пляшку не побачив, розбилась, відскочила — мало шию мені не порізала.

— Ой, трава трохи вилізла! — помітила Євгенія Голуб зелені чубчики, що пробилися крізь пісок. — Ще піску терміново треба!

Шість причепів піску накопали в кар’єрі під Семенівкою. Директор хлібоприймального підприємства Олександр Колосок дав «Камаз», ще два причепи піску привезли. Всього вісім.

Бачите далі чагарники? Ото все було таке в траві заросле.


Євгенія Голуб на пляжі біля щойно встановленої роздягальні і контейнера для сміття


— Я б ще хотів трохи в воду білого, річкового добавити, — роззувається, заходить в воду Сергій Ложковий. Збоку, недалеко від берега цвіте біла водяна лілія. — І на берег, де трава прорізалася. Два, а як вийде, то й три причепи. Відгукнулись спонсори з села Іванівка Семенівського району. Там є кар’єри. Самі привезти обіцяли.

До озера під’їжджає легкова машина. Родина розклала на пісочку покривало. Чоловіки, старший і молодший, побігли купатися. Жінки не наважилися, бо якраз похолоднішало.

— Купалися тут в дитинстві. Так, звичайно краще: з пісочком, роздягалкою, — спостерігає з берега як плавають чоловік і батько, Наталія Ткаченко. Приїхала з Києва до батьків у гості. Мама Антоніна Анатоліївна бродить по воді понад берегом.

— Там, куди раніше купатися-ходили, на острові, піску нема. І спуск надто крутий, упасти можна, — задоволена новим пляжем старша жінка.

Матеріал на роздягальню, туалет і місце для збору сміття дав власник пилорами в Семенівці В’ячеслав Романчук. Зробили в столярній майстерні приватного підприємства «Степанич». Збили, пофарбували. Фарбу дали в будівельному магазині Миколи Євміненка.

— Ми з чоловіком з’їздили, купили 200-літрову оцинковану бочку, вкопали. Ставили туалет вже поночі: я, два найнятих робітники і двоє підлітків, тут компанія відпочивала. Взялися допомогти, — зі сміхом згадує Женя. — А везли його сюди своїм мікроавтобусом «Т4», повикидавши сидіння. І роздягальню і ящик для сміття заразом завантажили.
До нас після цього люди звертаються: «Ми техніку дамо, пісок дамо — зробіть і нам в селі таке саме».

Ще й волейбольний майданчик облаштуємо. А наступного року начальник КП «Семенівське» пообіцяв пляж подовжити.

* * *

— Люблю активних людей, які роблять корисне там, де живуть. А то в нас тільки критикують, — зустрів у своєму кабінеті Дмитро Коленченко, директор КП «Семенівське». — Коли прийшла Євгенія з пропозицією про пляж, я підтримав. Є техніка, є люди, розчистили. Міні-екскаватор «Блюмінг» нашого підприємства два чи три дні копав, берег від мулу чистив. Бур’яни та самосійки повивозили. Наймали техніку, щоб пісок завезти. Розрівняли, берегову лінію вирівняли. За п’ять днів вже й туалет з роздягалкою стояли.

Дмитро Миколайович раніше працював головою в селі Машеве Семенівського району. Зараз село без старости.

— Директором «Семенівського» працюю рік. Коли мені запропонували очолити комунальне підприємство Семенівської ОТГ, погодився одразу. Тут більше можливостей.

Будучи головою Машевого, теж намагався зі свого села зробити «ляльку». З парку в центрі сміття екскаватором вивозили. Альтанки поставили. Спортивні тренажери, як в місті. Клумби в центрі, лед-освітлення по всьому селу.

Семенівський пляж наступного року ще розширимо. Думаю, зробимо лавочки, столики.

Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №29 (1783), 16 липня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сергій Ложковий, Євгенія Голуб, пляж, Семенівка, «Вісник Ч», Олена Гобанова