GOROD.cn.ua

Чернігівський блогер назвав можливих кандидатів в мери міста

Олександр Рись, який веде на Ютуб канал «Чернігівський політклуб» виклав відео, в якому назвав прізвища можливих кандидатів в мери міста та розповів за якими правилами пройдуть вибори цього року.

Восени ми будемо обирати депутатів місцевих рад, міських та селищних голів. Кількість депутатів залежить від кількості виборців. В чернігівську міську раду ми будемо обирати 42 депутати, в облраду – 64. В населених пунктах з населенням від 10 тисяч мешканців буде застосована пропорційна система з відкритими списками. В цьому випадку можна балотуватися ТІЛЬКИ від партії, самовисування – не дозволено. Регіональний список на окрузі затверджує саме партія. Бюлетень буде поділено на 2 частини: 1 колонка – де ви обираєте партію, в другій – вказуєте кандидата від цієї партії. Якщо людина обрала партію, але не обрала депутата то голоси йдуть першому кандидату.

Округів буде стільки ж скільки депутатів в міській раді, якщо розділити на 10. По логіці в Чернігові буде 4 округи, але допустимо плюс-мінус 2, враховуючи неоднорідність Деснянського району округів може бути 5.
Зараз Чернігів активно обговорює кандидатів на посаду мера. Поки що своє бажання і наміри балотуватися підтвердив діючий мер Владислав Атрошенко. Хто ж стане альтернативою Атрошенку і буде змагатися за посаду міського голови?
По Чернігову вже розвісили борди від ЗЕ команди, де вони пропонують обрати нового мера. ТОП-кандидатами від «Слуги народу» за версією Олександра Рися будуть Юрій Тарасовець (забудовник, ресторатор, політик, його батько є засновником "Полікомбанку") та Олег Семінський (народний депутат від Слуги народу).


Згідно ж чуток та останніх призначень в місцевих осередках партій від «Європейської солідарності» це може бути Марина Рейко (Brand Ambassador в Hollywood Mall ТРЦ Голлівуд), від партії «Голос» Андрій Кужель (нині він займає посаду директора Департаменту сім'ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації), не виключає Олександр Рись, що саме від «Голосу» на мерські вибори рушить місцевий активіст Олександр Гашпар.

Поки що нема остаточного рішення від «Батьківщини», проте кажуть, що від цієї партії хоче балотуватися Іван Бакшун (депутат нинішньої міськради), який прогримів на все місто зі скандалом про хабар в травні минулого року. Нині справа Бакшуна-Горбатова розглядається в Печерському суді Києва.

Враховуючи те, що нещодавно партія «Наш край» обрала міського очільника організації партії Віктора Бистрова (депутат нинішньої міськради, колишній секретар міськради), - цілком можливо що саме він буде балотуватися на посаду мера Чернігова. Проте Олександр Рись не виключає можливість того, що від «Нашого краю» піде попередник Атрошенка – Олександр Соколов.

«Опозиційну платформу за життя» можуть представити Вадим Антошин (колишній начальник Управління ЖКХ) або ж Віталій Голець (секретар міськради за часів мера Олександра Соколова).

Gorod.cn.ua за матеріалами каналу «Чернігівський політклуб»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вибори, кандидати, Рись, Атрошенко, Антошин, Голець, Гашпар, Бистров, Рейко, Бакшун, Кужель, Тарасовець, Семінський