GOROD.cn.ua

Козелецька теща актора Андрія Ісаєнка плакала на фільмі «Захар Беркут»

 

З початку жовтня в кінотеатрах України та світу тривають покази фільму «Захар Беркут». Це екранізація однойменної історичної повісті Івана Франка.

За перші п’ять днів прокату фільму зібрав понад 13 мільйонів гривень. Його переглянули більше 140 тисяч українців. Головні ролі у фільмі зіграли голлівудські актори. Захара Беркута — Роберт Патрік (злий рідкий термінатор у «Термінаторі-2»), Відомий український актор 33-річний Андрій Ісаєнко перевтілився у німого коваля Петра. Ісаєнко знімався також у «Кіборгах».


Тетяна Моргунець

Андрій — зять 56-річної Тетяни Моргунець, вчительки початкових класів Козелецької школи №3. Чоловік її доньки Олесі. Олеся відомий режисер. Зняла більше двох десятків фільмів, як документальних короткометражних, так і художніх. Найвідоміші: «Мольфар», про Михайла Нечая, цілителя з Гуцульщини, «Казка про гроші». Її сестра Оксана пише музику до фільмів. Обидві закінчили Національний університет театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого.

— Дивилися «Захар Беркут»? — спитала у тещі Андрія.

— Аякже, 19 жовтня в Києві. У кінотеатрі неподалік Київського академічного театру драми та комедії на Лівому березі (де працює Андрій). Удвох зі свахою. Наплакалися. Ми любимо Україну. Як у ті часи, так і тепер свобода коштує дорого, і зрадники є.

— У Андрія чимала фільмографія, зіркова хвороба з’явилася?

— Не сказала б. Його любов — театр. Він зараз грає у спектаклі «Погані дороги».Андрій Ісаєнко з дружиною Олесею і донькою Марусею

— Як часто приїздять Олеся і Андрій до Козельця?

— Разом були кілька місяців тому. Нещодавно сам заїздив, за донькою.

У обох багато роботи. Разом вони вже вісім років. Андрій знімався у картині Олесі «Казка про гроші». Їхній доньці Марусі два роки. Вона активна дівчинка, допитлива. Все літо, вихідні я у Києві або тут у Козельці з онукою. Іноді Оксана приїздить, сидить з племінницею. У Оксани донька Аліса, їй три роки. Сваха допомагає.

— Так няню ж можна нанята?


— Іноді приходить жінка, яка допомагає. Але рідні люди краще.

— Які тещині страви замовляє Андрій, коли їде до Козельця?

— Він неперебірливий. Їсть все, що подаю. Сам любить смажити шашлики. А ще пече паски і фото викладає в інстаграм. Вони з Олесею обоє вміють добре куховарити. Тільки часу бракує. На великі свята чергують поїздки до Запоріжжя, до батьків Андрія, і до Козельця. У мене 10 березня день народження і у Андрієвого батька теж, тільки у різні роки.

— У Олесі подвійне прізвище, чому не перейшла на чоловікове?

— Ще до того, як вони побралися, її всі знали, як Моргунець. В культурному середовищі ім’я має значення. її фільми показують на багатьох зарубіжних кінофестивалях. Наприклад, фільм «Рубіж», «Грубешівська операція» — про боротьбу УПА і польської Армії Крайової, проти спільного ворога — комуністично-тоталітарного режиму.

— Коли Олеся спілкувалася з мольфаром Нечаєм, чи напророкував він їй щось супер-пупер?

— Під час зйомок і я там знаходилася. Був у нього чорний кіт, який зустрічав усіх, хто йшов за допомогою. Свою жінку мольфар називав циганкою. Умів Нечай допомагати тим, у кого діток не було. У Олесі є проблема зі здоров’ям, та він зарадити не зміг. А чи напророкував щось, не розповідала. Хоча у моїх доньок секретів від мами немає.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №44 (1746), 31 жовтня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: фільм «Захар Беркут», Тетяна Моргунець, теща, Козелець, Андрій Ісаєнко, «Вісник Ч», Валентина Остерська