GOROD.cn.ua

Ми просто задарма віддамо найголовніший актив, ціну якого ми навіть не усвідомлюємо, – Атрошенко про продаж земель

Туалети у школах і дитсадках Чернігова ремонтуватимуть протягом наступних 4 років. Програму поліпшення гігієнічних умов у закладах освіти підтримали депутати на черговій сесії міської ради.



327 санвузлів у школах і 628 у дитсадках в середньому експлуатуються вже 40 років і потребують капітальних ремонтів. Система водовідведення та водопостачання застаріли, що зокрема призводить і до нераціонального використання води. Старі вікна в туалетних кімнатах не тримають тепло і створюють протяги. Туалети у садках та для учнів 1-4 класів не обладнані дитячими унітазами. А близько 70% шкільних вбиралень не облаштовані окремими кабінами з дверцятами.

Стосовно потреб дітей з інвалідністю, то такі санвузли облаштовані лише у школах 24, 27 і 30.

Програма, яку прийняли депутати, розрахована на 4 роки і для її реалізації потрібно 50 мільйонів гривень.

Також депутати підтримали кілька звернень до прем’єр-міністра та Президента України. Зокрема і стосовно продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Владислав Атрошенко висловив власну думку з цього питання.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Всі розмови про необхідність ринку землі на фоні непідготовленості до цього питання технічно, на фоні відсутності навіть карти якості цих земель, не усвідомлення ціни цієї землі є блюзнірством на догоду іноземним замовникам цього злочину, цього законодавчого злочину. Це є моя особиста, фахова позиція, ніяк не пов’язана з тим, що я є учасником аграрного бізнесу. Я наголошую, це моя державницька позиція, як людини, як українця, який має певний досвід, певні знання в цій галузі. Ми не підготовлені до цього питання. Відкривши цей ринок ми просто задарма віддамо найголовніший актив, ціну якого ми навіть не усвідомлюємо. Я вважаю, що спочатку треба розібратись, які там конверти у Верховній Раді, хто там кому що роздає. Можливо недооцінена робота депутатів і так далі, щоб потім ці депутати голосували за продаж землі. Це питання недостатньо доопрацьоване на сьогоднішній день. Ще раз скажу, недостатньо ні технічно, ні з будь-яких інших міркувань».

Більш детально про прийняті депутатами рішення на цій сесії дивіться у наступних випусках новин.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сесія, Владислав Атрошенко, земля, заклади освіти, туалети, «Дитинець»