GOROD.cn.ua

Чоловік подав до суду, аби позбавили колишню дружину батьківських прав

32-річний Сергій Архипенко з міста Семенівка подав до суду на свою колишню дружину 28-річну Наталію Архипенко. Хоче забрати у неї спільного сина трирічного Дмитрика.

У позовній заяві написав, що вона зловживає спиртним, ухиляється від виховання сина. За невиконання батьківських обов’язків поліція тричі складала на неї протоколи, 11 березня, 19 березня і 21 червня. Також двічі цьогоріч притягували за те, що матюкала чоловіка, ображала, чинила психологічне насильство.

Діма живе з мамою у хаті батька. Цю хату батьки Сергія придбали для сина до шлюбу. Розлучилася пара 19 квітня минулого року (побралися 27 жовтня 2015 року). Жінка вважає, що чоловік хоче виселити її з будинку, тому наговорює зайвого.


Наталія Архипенко з сином Дімою

«Я бідна, я їм як кістка в горлі»

— Хіба я п’яниця чи за дитиною не дивлюся? Я ніколи сина самого не залишала. Та по Семенівці стільки сімей, у яких дітей давно треба забрати. П'ють, живуть за дитячі гроші. А тут у мене вчепилися. Ще й служба у справах дітей, як третя особа по справі, написала висновок проти мене, — обурюється Наталя. — 3 хати я нікуди не піду. Бо нікуди.

Моя мама живе у селі. Її співмешканець — нехороша людина. Вена ніяк не може його здихатися. Винаймати житло у Семенівці для мене дорого, треба 400-500 гривень на місяць плюс комунальні послуги. У мене зарплата невелика. На чотири тисячі гривень з двома дітьми прожити буде складно. У мене ж ще є донька, дев’ятирічна Юля, від першого шлюбу. Вона живе у колишньої свекрухи, матері Сергія.

— А аліменти від першого чоловіка?

— Є заборгованість. Він живе у селі. Пішов на двох дітей. Ще двох нажили. Одна дитина хвора, потрібні гроші на операцію. Я його розумію і не наполягаю. Він нас обох вітає з 8 Березня і днем народження. Іноді провідує Юлю.

— Чому розлучилися?

— Сварки, випивав. Після розлучення з ним я навіть до Центру матері і дитини у Чернігові потрапила, бо дітися нам з донькою було ніде.

Нас у матері четверо. У всіх різні батьки. Вона виросла в інтернаті, і нас в інтернат поздавала. Старшому братові 36 років, я його ніколи не бачила. Недавно зайшла через інтернет. Працює в МНС, живе на Одещині. Другий брат, йому було 28 років, помер. Сестра у Бельгії. Вона закінчила чернігівський педуніверситет, вивчилась на хореографа. Вийшла заміж і переїхала до Бельгії. У неї дитина є. Якщо має можливість, мамі висилає трохи грошей. Мати мені, чим може, допомагає, їй 53 роки. Хоче своє особисте життя влаштувати.

Після повернення з центру, я жила на квартирі. З Сергієм познайомилася по телефону. Йому дали мій номер. Коли він приїхав до мене, попросив пригостити кавою. Я сказала, що немає. Він подзвонив матері: «Ма, купи мені каву». Розказав, навіщо. Вона здивувалася, що то за дівчина, що кави немає. Я ж Сергію зразу сказала, що я бідна. Звісно, його рідня мене не хотіла. Хоча його мати знала, що її син теж не подарунок.

Спочатку жили у них. Мою доньку прийняли добре. Згодом купили Сергію хату, аби ми оселилися окремо. Старалася догоджати свекрусі. І на городі, і по господарству допомагала. Я в роботі метка. Коли завагітніла, Сергій радів, що буде син. Свекруха сказала: «Тобі буде важко з двома дітьми. Хай Юля лишиться у нас».

Вона і залишилася. Живе у них. Я з дитиною і бачуся, і зідзвонюємся. Все у нас було з чоловіком нормально до того, як з’явилася дитина. Він скаржився, що не висипається, бо дитя плаче. А синок скороспілка, у два місяці перші зубки полізли. Бувало хворів, от і плакав, це ж дитина. Сергій ходив спати до батьків. Потім ревнощі додалися. Вже постояти, побалакати ні з ким не могла. Потроху-потроху стосунки розладилися. Чоловік мене звинувачував, що я після пологів стала психічка, істеричка.

Ми розлучилися, на аліменти я не подавала. Він сказав, аби забиралася з хати. А я нікуди не йду, бо і я, і діти тут прописані. Він же знав, що мені надіятися ні на що. Бачили очі, що купували... Після розлучення додалися скандали. Викликав поліцію, мовляв, я п’яна ходжу. Я не п’яниця, ніде не валяюсь, в запої не заходжу. Він моменти такі підбирав. Раз я їздила на братову могилу, на день народження, пом’янула. Вдруге — були гробки (поминальний день). Втретє, чесно кажу, на нервах випила. І він викликав соцслужби, поліцію. І я на нього викликала. Бо побив мене. На нього теж протокол склали. Намагалася по-людськи поговорити, наче і слухає, та не чує.

Його мама ФОП (підприємцем) оформила, щоб був наче працевлаштований. Грошей на адвоката дала, аби на мене до суду подати. Він вихваляється: «Ти хоч крякни {помри). Суд буде на моїй стороні», і я вірю, що таке може статися, адже колишня свекруха колись разом працювала з суддею, який розглядає справу.

Одна проблема накладається на іншу. Його мати терпіти мене не може, бо ревнує до колишнього свекра. Я їм як кістка в горлі. Я ніхто, а у них зв’язки. Хіба можна отак взяти і позбавити мене батьківських прав? — її на нервах починає трясти, говорить скрізь сльози. — У Сімейному кодексі визначено чіткий перелік підстав. Верховний Суд визнав позбавлення крайньою мірою. Ось довідка від невролога, психіатра, нарколога, що я на обліку не перебуваю. Ось довідка, що я працюю на підприємця. Складаю дрова, прибираю. Ось із дитсадка «Сонечко», до якого воджу синочка. Що дитя завжди охайне.

Протоколи на мене складали. Та я на цю сімейку сім разів поліцію викликала. Ось і довідка з печаткою від дільничного інспектора є, — простягає папірець. — За мною свекор з сокирою ганявся. І Сергій мене п’яним бив. Це останнім часом він не випиває, напевно, закодували.

Якщо у мене Дімку відберуть, я здатна на найстрашніший крок. Вони цього добиваються?

— Юлю вже кілька років виховує чужа їй людина. Не забираєте її, бо така ситуація влаштовує?

— Я кидаю дитині гроші на картку на харчування у школі. Говорила з донькою, що будемо жити разом. А вона: «Ти бідна. Можеш мені ролики купити? А університет оплатити?» — і тому подібне. Неначе повторює слова колишніх свекрухи і чоловіка. «Шо ти можеш дать дєтям, ти ж бєдна?» «Дітям мама потрібна», — відповідаю.

«Нап'ється і серед ночі дзвонить Сергію»


Валентина Архипенко з Юлею, донькою Наталії

— Син подав до суду, бо терпець увірвався. Скільки вона бруду на нашу сім’ю вилила. Не хочеться при дитині і згадувати, — зітхає 56-річна Валентина Архипенко. 9-річна Юля тулиться до жінки.

— Валентино Дмитрівно, ви ж розуміли, кого в родину брали?

— Звісно. Просила: «Синку, не зв’язуйся». Наче і послухав. Перестали зустрічатися. А вона надзвонює і надзвонює: «Мені нікому і за молоком дитині сходити». Сергій у нас хоч і запальний, але добрий, пішов.

— Раніше у нього дівчата були?


— І не одна. Та не складалося. Як прийшла до нас з дитиною, та у п’ять років не вимовляла багато букв. Серце стискалося. Ми прийняли Юлю як свою. Я її рік до логопеда водила. Коли хворіла, лежала з нею по лікарнях. Вчу всьому, що має знати і вміти дівчинка. Батько її приходив, дякував. Сказав, що він не може дати дитині того, що ми. Ми і уроки разом робимо, і відпочиваємо разом.

Сподівалися з батьком, що житимуть, хату за 40 тисяч гривень купили. Вона ж спочатку старалася, щоб влізти у нашу сім’ю. А вже через кілька місяців після пологів почалося. Казала: «Я на вас у білий дом поскаржилась». А за що? Дитя на Сергія залишила і подалася. Поночі являється.

— Валентино Дмитрівно, так ваш син теж випивав і руку піднімав?

— Він себе в руки взяв уже давно. Любить сина, переживає, аби з ним чого не сталося з такою матір’ю. І я за онука і за сина переживаю.

Аби через неї в тюрму не попав. Вона може Сергія спровокувати.

Яке вона матюччя гне. Нап’ється і посеред ночі дзвонить Сергію.

Він чує, що дитя не спить, а вона варнякає і варнякає. У Юлі теж погані слівця попервах вискакували. Нині ні.

Дитина розказувала, як її в Чернігові мати жебракувати водила. Тут навчала гроші у нас без спросу брати. Чому вона навчить сина? Дитині четвертий рік, онук погано розмовляє. Треба йти до спеціаліста. А вона як піде до подруг, по 2-3 години вештається. Наталя не домашня, для неї то мука. Син вже стільки шансів їй давав. Аби вона була хорошою мамою, він би дитину не забирав.

У нас дві пенсії, чоловік ще працює. їй від нас гроші потрібні. Юлю ми ростим. За садочок платимо. Забираємо онука, і годуємо, і вдягаємо.

— Наталя казала, що ви дружите з суддею.

— Я була начальником відділу у податковій, і він колись там працював, років зо два. Це було 15 років тому. Він суддя, а я пенсіонерка. На вулиці вітаємось, ото і все.

— Якщо Діму відсудите, що з Юлею, вона ж вам ніхто?

— З сестрою Наталі зв’язувалися. Вона просила: «Не віддавайте їй. Я по можливості, допомагатиму».

— Я хочу бути з бабою, — подає голос Юля.

* * *

Чи є шанси, що сина у Наталі не відберуть? У Службі в справах дітей Семенівської РДА кажуть, як суд вирішить.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №41 (1743), 10 жовтня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Наталія Архипенко, позбавлення батьківських прав, Семенівка, «Вісник Ч», Валентина Остерська