Минулого року в Щорсі знімався фільм „Важкий пісок” (.Гарт" не раз про це писав) за однойменним романом Анатолія Рибакова. Письменник колись жив у цьому місті (щоправда, тоді воно називалося Сновськ) 1 в своєму творі відобразив події, які відбувались у 1941-1943 роках підчас фашистської окупації, а саме масові розстріли, звірства фашистів.
Коли зйомки добігали кінця, Дар'я Варшавська (директор із кастингу) випадково дізналася, що в районному центрі і дотепер мешкає жінка—свідок тих подій. її двічі намагались розстріляти, вбили іі матір... Знімальній групі вдалося розшукати цю жінку. Після багатогодинного інтерв’ю для московського телеканалу її запитали:
— Яку допомогу ви хотіли б отримати — ліки, продукти, гроші... Чого зараз найбільше потребуєте?
І почули у відповідь:
— Нічого мені не треба. Єдине, чого я хочу, щоб на місці, де були розстріли і де загинула моя мама, встановили хоч якийсь знак, щоб люди пам'ятали ті події.
Пам'ятник за гроші знімальної групи виготовили у Москві, а потім привезли до Щорса. 7 липня на місці масових розстрілів відбулося його урочисте відкриття.
«Гарт» №28 (2312) від 13 липня 2007
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Щорс, фільм „Важкий пісок”, пам'ятник, Гарт