GOROD.cn.ua

Третій рік киянка судиться з Чернігівським облавтодором

Пізнього весняного вечора четверо подруг поверталися з Сум до Києва на автомобілі «Форд-фієста». Його власниця 29-річна Віра Миколаївна Глебківська вела машину акуратно, уважно вдивляючись у освітлену фарами далечінь дороги. Аж раптом, дорога державного значення… скінчилася. На 161-у кілометрі автошляху Київ – Суми – Юнаківка водій несподівано (не було жодного попереджувального знаку) побачила перед собою просто горбисту земляну поверхню, перемішану з гравієм. Зупинити машину відразу на такій швидкості було просто неможливо. Після кількох невдалих спроб загальмувати, машина з пасажирами, вскочивши у чергову вибоїну, злетіла в кювет та вдарилася в придорожнє дерево. На щастя, і водій, і пасажири авто залишилися живі. Найбільше постраждала 32-річна Олена з Житомирщини. Її з черепно-мозковою травмою та струсом головного мозку каретою швидкої допомоги було доставлено до Прилуцької ЦРЛ, та після надання медичної допомоги відпущена додому. Автомобіль «Ford Fiesta», за висновками спеціалістів, відновленню не підлягає.

Така преамбула судової тяганини між власницею авто киянкою Вірою Глебківською та чиновниками Чернігівського облавтодору, яка триває ось вже більше двох років. Автодорівці стверджують, що власниця сама винна в тому, що сталося, адже могла передбачити… відсутність дорожнього полотна та вчасно загальмувати, чим попередити аварію.

На водійку було складено адміністративний протокол за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Але 6 квітня 2018 року постановою Апеляційного суду м. Києва адміністративне правопорушення відносно позивача було закрите на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в діях останньої складу адміністративного правопорушення.

Довівши свою невинуватість, киянка 15 серпня 2018 року звернулась із позовом до Служби автомобільних доріг в Чернігівській області, про стягнення матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок ДТП, яке сталося через наїзду на яму. Позивач просила сягнути з відповідача завдану майнову шкоду в розмірі близько 300 тис. грн. та 50 000 грн. моральної шкоди, мотивуючи це тим, що внаслідок ДТП було пошкоджено її автомобіль. Позивач не могла своєчасно виявити вибоїни на проїзній частині, оскільки вони не були позначені відповідними попереджувальними дорожніми знаками, в результаті чого і сталась аварія. Машина, згідно висновків спеціалістів, відновленню не підлягає.

Тим часом адвокати відповідача спробували перевести акцент розгляду справи з факту «відсутності попереджувальних знаків на дорозі» на факт «тяжкості отриманих механічних пошкоджень автомобіля» та подали клопотання про призначення по справі судової автотехнічної експертизи. Ухвалою Деснянського районного суду м.Чернігова від 11 грудня 2018 року в рамках розгляду даної справи судом було задоволено клопотання представника відповідача та призначено по справі судову автотехнічну експертизу, провадження якої доручено судовим експертам «Експертно-дослідної служби України».

Задовольняючи клопотання Служби автомобільних доріг у Чернігівській області, суд виходив з того, що для вирішення питань, порушених в позові необхідні спеціальні знання, а висновок, який наданий позивачем, за результатами проведення експертного автотехнічного дослідження від 29 грудня 2017 року викликає сумніви щодо його правильності (у висновку зазначено час скоєння ДТП о 18.00 год., а допитана в якості свідка позивач зазначила, що ДТП сталося о 21.00 год., що є суттєвою умовою для встановлення дійсних вихідних даних).

Адвокати позивача подали апеляцію на такі дії відповідача, адже ухвала суду перешкоджає подальшому провадженню у справі, а призначена судом експертиза не має значення для справи та не входить у предмет доказування у даній категорії справ.

23 січня 2019 року розглянувши апеляційну скаргу представників позивача Чернігівський Апеляційний суд постановив: провадження у справі за позовом Глебківської до Служби автомобільних доріг у Чернігівській області про стягнення матеріальної та моральної шкоди поновити. Підготовче засідання по справі призначити на 9 липня 2019 року.На засіданні 9 липня кожна зі сторін гнула свою лінію. Адвокат відповідача Служби автомобільних доріг Олег Андрієвський, віднайшли докази, що автомобіль позивача «Форд-фієста» вже побував у ДТП у січні 2016 року, а тому розмір компенсації завданої шкоди від ДТП 14.05.2017 року має бути меншим, ніж запросила позивач.


Адвокати ж Віри Глебківської  акцентують увагу на порушенні в роботі Облавтодору, які не виставили попереджувальні знаки про пошкодження дорожнього полотна, в результаті чого автомобіль їх підопічної втрапив у ДТП та отримав пошкодження, які не підлягають відновленню. Тому наполягають на повній заміні авто за цінами вторинного ринку. За доводами представників потерпілої, вартість відновлення пошкоджених частин автомобіля складає близько 400 тис. грн., а вартість цілого б/в автомобіля такого ж класу близько 300 тис.грн., що і вимагає стягнути позивач.

Суддя Наталія Требух,вислухавши доводи сторін, оголосила рішення суду: задовольнити клопотання представника відповідача - Служби автомобільних доріг Чернігівської області, про проведення авто-товарознавчої експертизи, але не в експертно-криміналістичній установі Чернігівської області, а в Київському науково-дослідному інституті судових експертиз. Експертам запропоновано дати відповіді на такі запитання:

- Яка вартість матеріального збитку, завданого власнику автомобіля марки «Форд-Фієста» внаслідок його пошкодження в ДТП 14.05.2017 року, з урахуванням пошкоджень, які були завдані внаслідок ДТП 24.01.2016 року?
- Яка вартість автомобіля «Форд-Фієста» до ДТП, що мала місце 14.05.2017 року та після вказаного ДТП?

Експертизу провести у мінімально можливий термін.

Витрати покласти на Службу автомобільних доріг Чернігівської області.На фото Юрій ЖукНа фото Андрій Лісовський

З даним рішенням суду представники позивача не погодились, але висловили готовність боротись до кінця. Тим паче, що у практиці адвоката Юрія Жука вже є дві виграні справи проти Служби автомобільних доріг України. А також представники позивача Юрій Жук та Андрій Лісовський повідомили, що ініціювали дисциплінарне провадження стосовно експерта чернігівської експертно-криміналістичної служби за неправдивий висновок експертизи. Будемо чекати вердикту Феміди і правоохоронних органів заявили адвокати.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Облавтодор, аварія, Требух