GOROD.cn.ua

За те, що задушив двотижневе немовля, - 15 років тюрми

16 травня Чернігівський районний суд виніс вирок 27-річному Івану Сердюку з Клюсів Сновського району — 15 років тюрми. За те, що задушив сина, якому було лише два тижні.Вини Іван так і не визнав. Переклав її на дружину Вікторію. Казав, що посилав її до лікаря. Вона відповіла, що зробить аборт. Бо якщо народить втретє, двох старших доньок соцслужби заберуть.

У січні минулого року Іван поїхав на заробітки до Києва. Дружина подзвонила і сказала, що 29 січня народила хлопчика і попросила приїхати, бо треба «щось рішать». І пригрозила: якщо він комусь розповість про дитя, вона його покине. Приїхав у село. Немовля було малюсіньке і не плакало, шкіра на ньому — червоно-синя. Дружина поїла маля коров’ячим молоком. Коли збирався знову на заробітки, заплакала одна з доньок. Вікторія пішла до неї. Він поглянув на сина, той не дихав. Взяв і закопав його у хліві. Було це 12 лютого. Наступного дня поїхав на роботу.

У вересні були на хрестинах у брата Вікторії. Посварилися, ще й брат дружини його штовхав. Тому Іван розізлився, зателефонував сам у поліцію, сказав, що дружина убила сина. Показав поліцейським, де закопав малюка.


На суді стверджував, що поліцейські його били, тиснули психологічно, аби він взяв вину на себе, і під тиском він себе обмовив. Єдина його провина у тому, що не заявив про факт народження дитини і не врятував сина, у чому кається.

Проте дружина розповіла іншу версію. Що про народження дитини знала свекруха. Іван наполіг позбутися немовляти. Вона відмовилася. Сказала свекрусі, що залишить дитя під пологовим будинком.

У селі занепокоїлися, що бачили її вагітною, а живота не стало і дитини не видно. Викликали поліцію і соцслужби. Вікторія сказала поліції, що у неї стався викидень. Чоловік задушив малюка подушкою, тільце поклав у пакет для сміття і закопав. В поліцію не заявляла, бо Іван лякав, що вона піде співучасницею, і її теж посадять.

Ще тоді, як Івана посадили у СІЗО, Вікторію з дітьми відправили до лікарні. Більше у Клюси вона не повернулася. Обох донечок відправили до Прилуцького будинку дитини. Служби сподівалися, що жінка почне нове життя. Вона влаштувалася на роботу в Корюківку. Та пропрацювала десь зо два місяці. Город не обробляє, хазяйство не тримає. За таких умов навряд чи повернуть дітей.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №23 (1725), 6 червня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вирок, Іван Сердюк, Клюси, «Вісник Ч», Валентина Остерська