GOROD.cn.ua

Конфлікт між селянами та орендарями у Локнистому вирішино!

Домовленості у питанні вирішення земельного конфлікту між ТОВ «Сіверський край» та власниками паїв села Локнисте Менського району нарешті досягнуто. Сторони підписали протокол, в якому викладено подальші кроки товариства щодо до селян, які постраждали від їхніх дій.

У Чернігівській обласній раді підписано тристоронній протокол - між селянами, представниками ТОВ «Сіверський край» та обласною радою. У протоколі зазначені три важливі пункти домовленості.

По-перше, у ТОВ «Сіверський край» підтвердили, що на площі зареєстровано на законних підставах 75 гектарів землі.

По-друге, було визначено, що техніка орендарів не здійснюватиме виробничу діяльність, допоки не будуть встановлені межі.

По-третє, у ТОВ «Сіверський край» зобов’язались виплатити у повному обсязі власникам паїв компенсацію. Термін-до 25 червня.

Доставка


«Зі свого боку запевняю, що обласна рада триматиме на постійному контролі виконання цього протоколу і відстоюватиме інтереси людей», - зазначив під час підписання протоколу заступник голови Чернігівської облради Арсен Дідур.

На запитання, чи стоїть питання цільового призначення землі, адже фактично землекористувач бере в оренду луг з однією нормативно-грошовою оцінкою, а користується ріллею з іншою, Арсен Володимирович дав ствердну відповідь.

«Стоїть! - сказав він. - Я дав доручення щодо розгляду цього питання на засіданні постійної комісії обласної ради з питань АПК. Має бути внесено проект рішення, який унеможливить оренду пасовищ не за призначенням, як ріллю».

Нагадаємо, з вилами, косами із залученням пожежної машини селяни з Локнистого проганяли з придеснянських луків техніку орендарів. Було це у ніч з 21-го на 22 квітня, близько 12 години ночі, а вже наступного ранку люди перекрили трасу, вимагаючи реакції влади та правоохоронців на свавілля агро-компанії. У ТОВ «Сіверський край», яке мешканці Локнистого звинувачують у земельному рейдерстві, заявили, що селяни хотіли побити їхнього тракториста та спалити техніку. Власник підприємства Олег Шитіков запевняє: діяв законно і начебто має на руках дві сотні договорів власників земельних паїв -щоправда, договори чомусь не показує. Ідеться про оренду близько 170 гектарів лугів, які розташовані не суцільним масивом, а клаптиками. До зустрічі в стінах Чернігівської обласної ради було кілька спроб порозумітись і вирішити конфлікт на місці. Всі вони увінчалися провалом.

Віталій Назаренко, «Чернігвщина» №23 (736) від 6 червня 2019

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: конфлікт, Локнисте, Віталій Назаренко, «Чернігвщина»