GOROD.cn.ua

Олег Ляшко: Рятувальникам – житло і мінімальна зарплатня 15 тисяч

ПОЗИЦІЯ Лідер Радикальної партії в чергове довів, що не розкидається обіцянками. Коли запевнив, що допоможе – то обов’язково виконає. І відразу ж дасть нові… ні, не обіцянки, а зобов’язання.

Житло чекали 20 років, поки за справу не взявся Олег Ляшко

Яскраве підтвердження – вирішення житлового питання для працівників Ніжинського авіаційного загону Державної служби з надзвичайних ситуацій. Останні кілька десятиліть рятувальники не отримували нового житла – вимушені були тіснитися під одним дахом з родичами цілими сім’ями або винаймати кімнати чи квартири, віддаючи левову частину скромної зарплатні за оренду. Але крига скресла. Минулої п’ятниці, 22 лютого, відразу 48 родин отримали довгоочікувані квартири в новому будинку, який було реконструйовано зі старої казарми. Більшість з них стояли в квартирній черзі по 17-20 років.
Плани з ремонту будівлі і пристосування її під окремі квартири для рятувальників в Авіаційному загоні ДСНС виношувалися давно, але повсякчас бракувало коштів. І лише влітку 2017 року, коли про проблему дізнався народний депутат Олег Ляшко, ситуація змінилася.– Це ганебна ситуація, яку ми виправимо! Добиватимусь, щоб як мінімум, 100 мільйонів гривень пішло на житло для українських рятувальників... З цих 100 мільйонів ми вимагатимемо спрямувати хоча б 15 мільйонів гривень на реконструкцію житла для 48 сімей рятувальників із Ніжина. Сподіваюсь, що наступного разу, коли я приїду, ви вже житимете у нових помешканнях, – звертався до людей Лідер Радикальної партії в липні 2017 року.
В підсумку взяте зобов’язання було навіть перевиконане – завдяки діям Олега Ляшка та його соратників по партії в Верховній раді, на будівництво житла вдалося спрямувати більше 20 мільйонів. І менш ніж за півтора роки щасливі родини рятувальників отримували з рук Лідера Радикальної партії ключі від нових квартир.
І, варто відзначити, далі буде. Адже поруч з новим будинком стоять ще дві казарми, які чекають на таку саму реконструкцію. І є ще 130 родин без власного житла. Олег Ляшко запевнив, що докладе усіх зусиль, або зрушити і це питання. А знаючи досвід попередніх зобов’язань народного депутата, можна не сумніватися, що найближчим часом слід чекати новосілля й іншим рятувальникам Ніжина.

Зарплата виросла в три рази. Далі буде

Нове житло – це лише епізод в програмі підтримки Олегом Ляшком надзвичайників, які, за словами народного депутата, обрали найшляхетнішу професію: рятувати життя людей. І, звісно, мають відчувати з боку держави вдячність і демонстрацію власної потрібності.


– Як можна виконувати свою місію, щодня ризикувати власним життям, щоб врятувати чуже життя, коли у тебе мінімальна зарплата – 2300 гривень? – обурювався кілька років тому Лідер Радикальної партії. І не просто обурювався, а робив усе, щоб змусити уряд збільшити фінансування всієї галузі в цілому і росту заробітної платні для рятувальників. Насамперед завдяки його діям сьогодні жоден представник цієї професії не отримує менше 9000 гривень. Тобто, мінімалка збільшилася більше ніж в три рази. Але й це – не межа.
– Дев’ять тисяч – це вже щось. Але потрібно, щоб було 15 тисяч. І я обов’язково перегляну бюджет заради того, щоб підняти для вас мінімальну зарплату, – звернувся Олег Ляшко до рятувальників під час урочистостей з нагоди 20-річчя Ніжинського авіаційного загону.
– Хтось говорить, що рятувальники сплять на роботі. А я скажу: нехай сплять. Це означає, що ніхто не потрапив у біду. І нехай у вас буде менше роботи. Але коли вона з’явиться – щоб ви відчували себе захищеними.

Нова техніка – більше врятованих життів

Ще один напрямок, в якому Радикальна партія працює для підтримки ДСНС – забезпечення підрозділів новою пожежно-рятувальної технікою. Вона, до речі, виготовляється в Чернігівській області – на заводі в Ладані. За словами очільника Чернігівської обласної організації Радикальної партії Олега Авер’янова, за останні два роки нарешті вдалося більш-менш виправити ситуацію.
– Щодня в Україні виникає близько 300 пожеж. На них гинуть люди. Та техніка, на якій працювали раніше пожежні – вона не дозволяє виконувати обов’язки в належному вигляді. Але тепер, завдяки Олегу Ляшку та Радикальній партії, почали виділятися кошти на оновлення, на ремонт, на закупівлю нової техніки, – зазначив Олег Авер’янов.– Рятувальники мають працювати на нових машинах, мати житло і достойну зарплату. Тоді вони зможуть захистити людей.
А на презентації техніки, яке є в розпорядженні Авіаційного загону, Олег Ляшко зазначив, що питання забезпечення ДСНС новою технікою – пріоритетне. Причому не лише для рятувальників, але й для всієї економіки в цілому.
– Наші служби закуповують французькі вертольоти, і це при тому, що в Україні виробляють кращі аналоги. Їх навіть закупили німці для своїх потреб. Виходить, що німці розумніші, ніж ми! – заявив Лідер Радикальної партії. І заповнив, що продовжить відстоювати українські інтереси, допомагаючи тим самим створенню нових робочих місць та збільшенню надходжень до бюджету.Нагадаємо, саме завдяки принциповій позиції Олег Ляшка в бюджет 2016 року були включені 400 мільйонів гривень для ДСНС на закупівлю нової пожежної техніки. В 2017 році 100 мільйонів гривень на житло для рятувальників. У 2018 році дії депутатів Радикальної партії дозволили ще збільшити фінансування ДСНС. Як наслідок – надзвичайники змогли закупити техніки вже на 600 мільйонів. І плюс 400 мільйонів – на вертольоти.
І вже в 2019 році заплановано виділити 100 мільйонів на житло, мільярд на пожежну техніку, у тому числі 400 мільйонів на авіаційну техніку.

– Чим новіша техніка – тим більше врятованих життів! – наголошує Олег Ляшко. А вдячні за підтримку рятувальники з Ніжинського авіаційного загону нагородили народного депутата почесною відзнакою – медаллю до 20-річчя спецзагону.gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.