GOROD.cn.ua

Перейменування Рокоссовського іменем Левка Лук’яненка мають розглянути на громадських слуханнях (відео)

 

Перейменування вулиці Рокоссовського у Чернігові іменем Левка Лук’яненка мають розглядати на громадських слуханнях. Сьогодні на засіданні комісії з питань міської топонімії відхилили загалом 7 пропозицій щодо перейменування вулиць. В них пропонувалося як перейменувати вулицю Рокоссовського на вулицю Левка Лук’яненка, так і не робити цього. Або ж назвати іменем Героя України вулицю Всіхсвятську чи вулицю Мартина Небаби. Як сказала заступниця міського голови Ольга Хоніч, такі питання як перейменування вулиці Рокоссовського мають вирішувати на громадських слуханнях.«В нашому місті є статут згідно якого і відбувається процедура. Тобто попередньо мають проходити громадські слухання або громадські обговорення, або загальні збори вулиці. Якщо це маленька вулиця. Так як це здебільшого стосувалося вулиці Рокоссовського. Це велика вулиця. Так як на ній проживає велика кількість людей, то мають проходити громадські обговорення. То якщо громада збереться відповідною ініціативною групою, яка збере відповідну кількість підписів, то будуть організовані тоді громадські слухання і на яких буде вирішуватись це питання. Це не питання комісії.

Вони повинні звернутися з відповідним зверненням до міськради, зареєструвати його. Тоді вже від нас отримати по шагову інструкцію, що їм далі робити, щоб організувати ці громадські слухання».

На цих кадрах ви бачите будинок на вулиці Рокоссовського, 41Б, де майже півтора роки у 1976-1977 роках жив Герой України та автор «Акта проголошення незалежності України» Левко Лук’яненко. Ми запитали у містян, як вони ставляться до ідеї перейменування вулиці Рокоссовського.


Парасковія Бойко:
«Та ви що? Вже ж казали, що це закінчилося. Та ви що? – Як Ви ставитесь до цього? – Негативно. Боронь, Боже. Всі ж, коли після смерті сказали, що так і так, ні, ні в якому разі.

Левко Лук’яненко ніякого героя для нас не составляє. Якщо хочуть щось на його пам’ять, нехай на Масанах зроблять парк».

Борис Манойленко: «Ну я не знаю. Зараз пішли українські вулиці, імена. То я не знаю, може, воно й правильно. Рокоссовського… Якщо старожилам воно як рідне, але переходимо на українське, то має бути українське».

Сергій Петренко:
«Це не нагальна така проблема, що її саме зараз потрібно вирішувати. Це мають вирішувати люди, які тут проживають. Не окремо якісь 2-3 людини».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: перейменування вулиці, вулиця Рокоссовського, Левко Лук’яненко, UA: Чернігів