GOROD.cn.ua

Чернігів готує заявку до світової спадщини ЮНЕСКО у категорії «Культурний ландшафт» (відео)

Чернігів подаватимуть до списку світової спадщини ЮНЕСКО у номінації «Культурний ландшафт». Таке рішення підтримали історики, представники міської ради, обладміністрації та громадськості під час круглого столу 6 лютого.Під поняттям «Культурний ландшафт» мається на увазі територія з пам’ятками, яка сформувалася в Чернігові з Х століття у 55 роки ХХ століття і збереглася до сьогодні. Це Дитинець, Болдині гори, Троїцький собор та Єлецький монстир.

Учасники круглого столу обговорювали, що може змінитися у разі включення до переліку ЮНЕСКО цих об’єктів та буферних зон, які до них прилягають, Лісковиці та житлової забудови біля річ порту.

Мова йшла, наприклад, про обмеження, не здійснення благоустрою, прокладання комунікацій, будівельні роботи чи зовнішній естетичний вигляд будинків. Як зазначили фахівці, ці території вже входять до охоронної зони.

Номінація «Культурний ландшафт» є виграшною для Чернігова, оскільки автентичність кожної окремої пам’ятки не відіграє провідного значення, зазначила Олена Черненко. Адже після руйнувань Другої світової, велика кількість пам’яток були перебудовані.

Що ж дасть Чернігову, теоретично, включення до списку ЮНЕСКО? Це гарантії збереження, додаткова реклама, пріоритетність у залученні фінансових коштів, входження у світові туристичні маршрути, іміджеві бонуси, і не тільки.

Роботу по підготовці заявки продовжить консультативна рада при департаменті культури і туризму. Потім її мають затвердити у Міністерстві культури.

Точних строків наразі немає.

На сьогоднішній день у списку світової спадщини ЮНЕСКО 1092 пам’ятки, із них українських 7.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ЮНЕСКО, «Дитинець»