GOROD.cn.ua

Євген Лоскот – Герой України. Яким був життєвий шлях хороброго воїна? (відео)

Майор, лікоть, ящур – такі позивні мав на фронті наш земляк Євген Лоскот. Сепаратисти боялися його і називали «Скажений укроп».За виняткову мужність, героїзм і самопожертву виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Євгену Лоскоту посмертно присвоєно звання «Героя України» з удостоєнням ордена «Золота зірка».

3 роки не було визнання і лише 24 серпня 2017 року наш земляк із Десни Козелецького району постав 44 у списку Героїв України.

Його життєвий шлях розпочався у військовому містечку 35 років тому. Як і всі діти Євген Лоскот здобув шкільну освіту, реалізував свої мрії на військовій службі. Та коли розпочалися події на Майдані, без вагань став активним учасником Революції Гідності.

У березні 2014 року за власним бажанням мобілізований до лав Збройних сил України. За участь в обороні Луганського аеропорту він отримав звання майора. Та не за ради погонів Євген пішов на війну, кажуть ті, хто його добре знав.

Євген Лоскот брав участь у серйозних боях Золотухіне, Новосвітлівку, Щастя та за стратегічні блокпости. Але в одному з боїв у Слов’яно-сербському районі Луганської області на початку вересня був тяжко поранений. Коли ж закінчилися набої, підірвав себе гранатою, прохрипівши дивну для терористів фразу. Мати героя не приховує сліз, згадуючи моторошні факти про сина, про які вона дізналася згодом.

Ксенія Лоскот, мати героя України Євгена Лоскота: «Він сказав слова: «Русские не сдаются. Слава Украине». Але русичами він вважав нас, а не їх».

Довго Євген Лоскот вважався зниклим безвісті. Рештки героя були виявлені пошуковцями місії «Евакуація-200» в день його народження 22 червня 2015 року на місці загибелі. Тіло офіцера ідентифіковано за результатами ДНК-експертизи десь через 2 місяці.

У героя ще залишилися дружина і син. Та не вщухає біль від непоправної втрати. Але мати розуміє: «Просто з таких людей, як він, складається героїка і історія країни. Вони стануть прикладом для виховання нації».

Євгена Лоскота шанують у рідному краї. Відкрили в пам’ять про нього експозицію в військово-історичному музеї та центрі творчості дітей і юнацтва. Одну з вулиць Козельця назвали його ім’ям. На честь героя проводять спортивні турніри.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Євген Лоскот, Герой України, воїн, «Новий Чернігів»