GOROD.cn.ua

Воду у Стрижні скидатимуть двічі на рік: так планують оновлювати до 50% води у річці (відео)

Воду у Стрижні скидатимуть двічі на рік. Це передбачено правилами експлуатації каскаду ставків річки. Їх сьогодні затвердив виконком Чернігівської міської ради. За словами розробника документа – директора компанії «Водпроект-Чернігів» Анатолія Клименка, таким чином збираються щороку оновлювати від 40 до 50 % води у Стрижні. До 2018 року стан ставків на річці досліджували 12 років тому - у 2006-му. Проект коштував міському бюджету 120 тисяч гривень.Анатолій Клименко - директор ТОВ «Водпроект-Чернігів»: «При розроблені плану експлуатації у 2018 році об’єм ставків зменшився майже на 100 тисяч метрів кубічних. Чим це викликано? Проходить замулення ставків. Тут течія практично відсутня – замулення ставків.

Що ми пропонуємо? Перед настанням зими скинути воду в усіх ставках воду до півметра, не більше. Донним оцим водовипуском. Випустити оцю саму забруднену воду. Перед весняною повінню, враховуючи повінь, яка очікується, це данні гідрометцентру, скинути ще на один метр. І наповнити ставки чистою гарною водою із місцевого водозбору».


Планові скиди не допоможуть суттєво зменшити наслідки весняної повені, але дещо знизять рівень води під час них, каже Анатолій Клименко.

«Скинувши водне дзеркало, зменшивши об’єм ставків, ми якимсь чином впливаємо на пропуск весняної повені. Це не значить, що ми її ліквідуємо. Вона була і залишається. Вона залежить від водності року, цифри тут також приведені. Але дасть змогу трошки знизити оцей максимальний пік, оці відмітки максимальної повені, воно дасть нам змогу знизити».

Перші скиди на трьох ставках Стрижня у Чернігові планують провести цієї весни.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: річка Стрижень, оновлення, Анатолій Клименко, UA: Чернігів