GOROD.cn.ua

Міносвіти гарантує пільги при вступі тим, хто працюватиме у селах вчителями та лікарями (відео)

Старт реєстрації на ЗНО-2019.
З 5 лютого і до 25 березня абітурієнти можуть зареєструватися на основну сесію оцінювання, яка триватиме з 21 травня по 13 червня. Цьогоріч скласти можна максимум 4 предмети з 11 запропонованих. В центрі оцінювання якості освіти очікують понад 330 тисяч охочих пройти тестування. На пробний вже зареєструвалися майже 170 тисяч людей.
Ну а тим часом Міністерство освіти вже гарантує пільги при вступі тим, хто піде працювати в села – вчителями і лікарями. Абітурієнтів, які погодяться на це, цьогоріч першочергово зараховуватимуть на бюджет. По селах вже розіслана вказівка, надіслати списки, кого саме бракуватиме за кілька років. Однак там, де вже подали списки на майбутні вакансії, чомусь хвилюються геть не про те, чи прийдуть до них молоді кадри. А чим насправді переймаються в селах, дивіться у сюжеті.Що йти, що їхати по такій дорозі все виходить з однаковою швидкістю. Так ми намагаємося дістатися до села Рівчак-Степанівка, де вже зробили запит на учителя фізики, математики та фізкультури.

Під школою припарковані велосипеди. На ганку зустрічає директор та сільський голова, усі гуртом ведуть до випускників. Хлопці з майбутнім фахом вже визначилися – підуть на механіків. Дівчата ж прагнуть більшого – одна хоче вступити в медичний інститут, а інша працювати з дітками.
Для таких як Тетяна та Віка цьогоріч новація при вступі. Якщо вони погодяться працювати в селі, то до вишу візьмуть у першу чергу на бюджет.

Олег Шаров, генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН: «Міністерство освіти і науки надіслало методичні рекомендації обласним державним адміністраціям про проведення підготовчого етапу цієї роботи.

Цей етап передбачає, що по селах мають скласти списки, яких учителів та лікарів їм бракуватиме через декілька років. Їх передадуть в область, там проведуть конкурс між випускниками. Як саме він триватиме, кожен регіон вирішує сам.

«Цей відбір буде проходити у березні-квітні. І після завершення відбору ці люди повинні будуть підписати відповідні договори, які будуть внесені нами в базу. І це буде підставою для отримання першочергового зарахування при вступі», - розповідає Олег Шаров, генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН.

Після закінчення навчання випускник мусить відпрацювати в селі щонайменше 3 роки. Якщо цього не зробить, то з нього стягнуть кошти за навчання.

Щоби більше хотілося їхати в села, молодому фахівцю гарантуватимуть безкоштовне житло.

Таку хату готові запропонувати новим кадрам у Рівчак Степанівці. Якщо вірити на слово, там є газ, вода і ванна.

Геннадій Баклан, сільський голова: «Якщо буде працювати протягом 10 років, ще й цю хату віддамо».

Що вчитиметься на бюджеті, а потім буде робота і житло, такі перспективи цілком влаштовують Віку, яка хоче бути вчителем. Вона готова вернутися назад у село. Однак є одне але.

«Якщо школа буде працювати, то залюбки», - каже Віка.

У Рівчак-Степанівці торік не набрали перший клас, не вистачило дітей. І 8 класу тут немає. А ще є ризик, що після утворення ОТГ, усі діти ходитимуть в одну опорну школу.

Світлана Баклан, директор школи: «Я сподіваюсь, що наша школа буде. Ми її любимо, ми її плекаємо й бережемо».

У це саме вірять і в сусідній Коломійцівській школі. Сюди з’їжджаються діти з 4 сіл і на всю школу 84 дитини. Тут теж подали списки на майбутні вакансії. Просять учителів фізики, математики, англійської та зарубіжної літератури.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: педагони, освіта, вуз, пільги, вступ, абітурієнти, «1+1», «ТСН»