GOROD.cn.ua

В українських школах мають зникнути вуличні вбиральні (відео)

До вітру по морозу.
В українських школах мають зникнути вуличні вбиральні. Зараз діти з тисячі сільських шкіл користуються туалетами на вулиці. Для ХХІ століття це цивілізаційна проблема, вирішили в Міністерстві освіти.
Облаштування внутрішніх відходків фінансуватиметься державним і місцевим коштом.
В яких селах нова українська школа розпочнеться з цивільної вбиральні, дивіться у сюжеті.До Грем’яцької школи цивілізація не дійшла. Ось цей дерев’яний барак – це шкільна вбиральня. Сюди до вітру ходять вчителі і учні. Від школи тупцяти сотні метрів.

Цей туалет з’явився тут 1939 року, коли і була побудована школа. Він дерев’яний. Його час від часу ремонтують. Ось останній раз робили нову дерев’яну підлогу, щоб діти не провалювалися.

У школі понад 100 учнів. Почався урок, а другокласники не встигли до вбиральні. Поки другокласниця Саша одяглася, перевзулася у гумові чоботи і по снігу дошкандибала до вуличного нужника, 10 хвилин математики минуло.

Іванна Коберник, радник Міністра освіти України:
«Психологи твердять, мозок дитини, особливо в маленькому віці, може відповідати тільки на один сигнал. Якщо дитина хоче в туалет, вона не вчиться в цей момент».

І хоча сільським дітям до таких умов не звикати, але у першачків через вуличний туалет, трапляються казуси, маленькі діти бувають не добігають до туалету.

До туалету у цій школі просто ще не дійшли руки. Тут стеля була в аварійному стані. Перекрили дах, зробили нову підлогу на другому поверсі, цього року візьмуться за туалет.

В старих сільських школах, де його розташувати? Питання.

Світлана Біла, керівник відділу освіти Новгород-Сіверської РДА: «Місця для того, щоб обладнати туалет, який відповідає сучасним санітарно-гігієнічним вимогам апріорі досить складно. Це треба робити прибудову».

До сусідньої школи ледь можна дістатися авто. А шкільний автобус ламається ледь не щотижня. До Смяча треба звести дітей із 5 сіл.

Цегляний туалет ледь тримається.

Коли у цій школі навчалася дівчинка з діагнозом дитячий церебральний параліч, мама за свій кошт побудувала вбиральню. Донька закінчила школу, а туалетом тепер користується молодша школа.

Цього року держава нарешті має знайти гроші на переобладнання туалетів. Робоча назва програми «Гідність дитини». Вбиральні мають бути не лише в приміщенні, а маті і перегородки, і двері.

Сільська школа на Рівнинщині теж мала туалет на вулиці. «ТСН» знімала його кілька років тому. Нині провели у школу воду, зробили сучасну каналізацію і діти більше не бігають на вулицю.

В Міністерстві порахували, що в середньому переобладнання туалету для однієї школи буде коштувати 400 тисяч гривень.

В Україні діти з понад тисячі шкіл і понині ходять до вітру по морозу.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вбиральня, сільська щкола, «1+1», «ТСН»