GOROD.cn.ua

Вранці чернігівці поклали квіти до братської могили та меморіалу загиблим учасникам АТО (відео)

Сьогодні у Чернігові відзначають 75 річницю визволення міста від нацистських загарбників. Вранці у сквері імені Попудренка чернігівці поклали квіти до братської могили та меморіалу загиблим учасникам АТО.Ірина Четвертак керівник чернігівської міської організації ветеранів України: «На жаль, пішли у вічність всі визволителі міста Чернігова. Залишилося на сьогоднішній день 242 людини учасника бойових дій 1941-1945 років. У 1943 році залишилося 13 тисяч людей. Найбільше поховань у нас на Кривулівщині, на Подусівці від 20 до 25 тисяч людей загинули в нашому місті мирних жителів і воїнів Червоної армії».

Політична партія Владислава Атрошенко

Світлана Панчукова чернігівка: «Був мій батько в партизанах в Новгород-Сіверському районі, село Грем’яч. Він там пішов у партизанський загін як тільки почалася війна. Я маленька народилася, він прийшов додому що б подивитися, взяти речі і продукти, а поліцейський жив поруч через дорогу і він побачив його і він видав і батька мого відразу ж арештували і на площі в Грем’ячі розстріляли. А маму мою і мене маленьку забрали в концтабір. Було це біля Новгорода-Сіверського в 6 кілометрах і там ми пробули з весни до осені поки не почалося закінчення війни. Я вчилася в 10 школі і нас школярів відправляли на це місце, де театр стоїть, там стояв один будинок і ось так рейки були недобиті і там купа каміння була і ми всі діти, школярі руками збирали ці камені прибирали весь цей злам».

Тамара Максименко чернігівка: «Ми ж цими рученьками все тягали цеглу, не дай Боже згадувати, але пережили. Батько мій загинув у 1943 році під Сталінградом і дядько загинув, але був у формі військової і мама їм говорила «Марко зніми форму, а він говорив ні» і його розстріляли. І там на ВЛКСМ всіх розстріляли. Мати будувала Чернігів, ми були маленькі і бігали допомагали всі. Місто було зруйноване і не дай Боже згадувати. Всіх їх поклали на ВЛКСМ там була могила братська і діти у мене були, я була присутня при перепохованні тієї могили і потім в Ялівщині їх перепоховали».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: День міста, покладання квітів, UA: Чернігів