GOROD.cn.ua

Льотчика-випробувача Віктора Лукіянчука намагаються звільнити через експертизу резонансної справи (відео)

Таких, як він, можна порахувати на пальцях однієї руки. Льотчик-випробувач Віктор Лукіянчук зміг підняти й евакуювати з окупованого Криму повітряну техніку. Випробовував й обкатував не один літак. А нині він затаврований. І не ким-небудь, а своїми ж Генштабом. Льотчику створюють такі умови, щоб він пішов із ЗСУ. А все через експертну думку: офіцер вивчав обставини загибелі українського Іл-76 з десантниками на борту. І те, до чого він прийшов, не сподобалось його ж генералам.Воював в Афганістані, вивіз з Криму гелікоптер, понад 20 років працював льотчиком-випробувачем у повітряних силах, а замість «дякую» - звільнення. Льотчик-випробувач із багатющим досвідом Віктор Лукіянчук раптом став непотрібним ні інституту, де влаштований, ані Генеральному штабові.

Віктор Лукіянчук, льотчик-випробувач повітряних сил ЗСУ 1 класу: «Дії командування якось завуальовано виводять мене на ту лінію, щоб моя кандидатура взагалі ніде не розглядалася. А пропонуються завідома такі посади, від яких я відмовлюся і змушений буду тоді приймати рішення на звільнення з лав Збройних сил».

Класти рапорт на стіл Лукіянчук вперто відмовляється. І керівництво Генштабу береться за його дружину, відкомандировує її за 200 км від Чернігова. Місто, де сім’я жила і працювала.

Сам офіцер вважає, всі нещастя почалися після того, як його призначили експертом у надто резонансній справі. Суд запросив його висновки, щоб визначити ступінь вини генерала Назарова. Того самого, якого звинуватили у загибелі літака Іл-76 у червні 2014 року. Його збили бойовики. Але нібито генерал знав, що рейс літака майже приречений. Тоді загинули 49 українських воїнів. Сам Назаров вину неодноразово заперечував. Лукіянчука до експертної комісії запросила військова прокуратура. І він дійшов висновку, який не сподобався вищому керівництву Міністерства оборони.

Віктор Лукіянчук, льотчик-випробувач повітряних сил ЗСУ 1 класу:«Ряд документів говорили про те, що в тій зоні посадка літака такого класу, такого вантажу неможлива. А якщо можлива, то з певним ризиком. Екіпажу ставилася задача виконати політ в режимі радіомовчання, коли по схемі заходу було зрозуміло, що певним льотчикам в певний час потрібно було виходити на зв’язок».

Одразу після експертизи пілотів викликали до генерального штабу, де адвокати головного обвинувачуваного у справі генерала Назарова проводили бесіди із пілотами. На такі розмови викликали і ще одного, досвідченого бойового пілота Олександра Пахольченка.

Олександр Пахольченко, колишній пілот-випробувач повітряних сил ЗСУ:
«Намагалися на чомусь підловити. Були досить провокативні питання».

Знімальна група «Спецкору» протягом тижня намагалися отримати коментар від генерального штабу та Міністерства оборони, щоби врешті прояснити ситуацію. Наприкінці минулого тижня коментар обіцяли навіть у Державному науково-випробувальному центрі Збройних сил, де працює Лукіянчук.

Знімальна група промчала 200 км і даремно. Коментувати справу ніхто не став. Лише через тиждень після цього офіційний сайт Міністерства оборони розродився хоч якимось поясненням: «Тож більшість викладених в інтерв’ю полковника Лукіянчука В.А. фактів та аргументів не відповідають дійсності, мають суб’єктивний характер і жодним чином не стосуються його роботи в складі експертної комісії щодо обставин збиття терористами 14.06.2014 року літака Іл-76 над Луганськом».

На сьогодні колишній заступник начальника Державного науково-випробувального центру Збройних сил Віктор Лукіянчук залишаються поза штатом. Але полковник налаштований рішуче і чекає хоч на якесь рішення керівництва, щоб або залишитися у Збройних силах, або відстояти честь офіцера у суді.

Сюжет телеканалу «2+2», Спецкор

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Віктор Лукіянчук, Генштаб, льотчик-випробувач, «2+2», Спецкор