GOROD.cn.ua

Платіжки за газ: запитань більше ніж відповідей (відео)

Через 2 місяці, нарешті, чернігівці почали отримувати платіжки за газ. Більшість людей не можуть стримати емоцій. Проте дехто чекає на квитанції і досі, з острахом, а хтось дізнається інформацію з особистого кабінету на сайті «Чернігівгаз Збут» і теж не в захваті.Люди насамперед обурені підвищеним, хоча і не значним, тарифом, який з 1-го квітня затвердив Кабінет Міністрів України. Тепер ціна за 1 метр кубічний газу, з урахуванням транспортування та податків, складає 6 гривень 96 копійок. Також, не всім зрозумілий новий формат платіжки. У «Чернігівгазі» зміни намагалися пояснити.

Іван Луста, директор ТОВ «Чернігівгаз Збут»:
«Структура тарифу, відповідно до цієї постанови, складається з тарифу ціни газу, який НАК «Нафтогаз України» закуповує» в «Укргазвидобування», далі йде надбавка для НАК «Нафтогазу», яка перевищує більше одного відсотка, тобто ціна газу для «Чернігівгаз Збут» складається із ціни «Укргазвидобування» і надбавки НАК «Нафтогазу». 10% ціни газу складає тариф на транспортування, 17% - податки и тариф на постачання – це той тариф, який використовує товариство для друку квитанцій».

Наталія Свириденко, фахівець зі зв’язків з громадськістю: «В травні місяці споживачі отримали платіжки з інформацією про енергетичну цінність газу, який вони споживають. Разом із даними в куб. м є показники в мегаджоулях, є показники в гігакалоріях, а також кіловат в метрах кубічних. Ці дані мають лише інформативний характер і на розрахунки вони поки що ніяк не впливають. Якщо раніше газ розраховувався в кубічних кубометрах, то наразі за постановою 187, газ так само й буде сплачувати за кубічні метри».

Чому ж так довго не надходили квитанції до споживачів, представники «Чернігівгазу» кажуть, чекали затвердження тарифу. І щодо заборгованості на 1 квітня, яка вказана у платіжці, газовики запевняють людей не лякатися - це так би мовити сума за березень. А ось ті, хто користується субсидіями та економно споживає блакитне паливо і має переплати, на рахунках їх не побачать - ці суми «Чернігівгаз» віддасть державі.

Іван Луста: «Якщо раніше був опалювальний сезон з 1 по 30, ми брали куби з 1 по 30 множили на тариф, віднімали субсидію з 1 по 30. Якщо зекономила людина, ми залишали їй 700 грн, а залишок віддавали державі. На сьогодні залишок, який залишається на рахунку, ми весь повертаємо державі, а людині не залишаємо нічого. В постанові написано, якщо людина зекономила, то 700 гривень вона може отримати в управлінні праці і соціального захисту».

Тож прес-конференція відбулася. Але вона лише додала запитань до того, що відбувається в організації системи газопостачання.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Іван Луста, газ, квитанція за газ, Наталія Свириденко, «Новий Чернігів»