GOROD.cn.ua

Чарівний та казковий світ петриківського розпису вже в Чернігові

Чернігівці та гості нашого міста мають унікальну нагоду поринути у дивовижний та чарівний світ петриківського розпису, який вражає багатством мотивів, технік, розмаїттям кольорів, витонченістю відтінків і казковістю сюжетів.

7 листопада у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відкрилася виставка петриківського розпису «Петриківка — душа України».

Петриківський розпис виник в Україні задовго до появи християнства і відігравав роль оберега. Люди вірили, що в красі є якесь чаклунство, духовна сила, і тому вікна та двері будинків і навіть одяг обрамляли магічним орнаментом, який захищав господарів. Ця стародавня традиція сотні років широко використовувалася в побуті українців, зокрема, у запорізьких козаків, і була популярна в південних районах Приазов’я, але збереглася тільки в старовинному козацькому селі Петриківка, яка й прославилася завдяки цьому самобутньому розпису.

У Чернігів свої роботи привезли одразу шість професійних художниць, які малюють у стилі «петриківка». П’ятеро із них із самої Петриківкі — Галина Назаренко, Олена Ярмолюк, Ірина Кібець, Вікторія Шевченко, Тетяна Гарькава, та Наталія Малярчук із міста Львів.

В експозиції представлені «мальовки» (роботи на папері); картини на полотні; розписані рушники; тарілки; предмети побуту, що оформлені петриківським розписом та інсталяція з петриківських пташок миру.


Галина Назаренко. Триптих «Рушник України» 2014 р.


Олена Ярмолюк. «Ой у лузі калинонька» 2014 р.


Наталія Малярчук. «Колядники» 2013 р.


Наталія Малярчук. Майдан 2 (Горіла шина) 2014 р.

На відкритті виставки, талановиті майстрині розказали про таємниці своєї творчості та продемонстрували майстер-клас з петриківського розпису. А всім охочим подарували петриківських пташок миру зі своїми автографами.

Виставка в Чернігові буде працювати до 7 грудня.

Володимир Коваль

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.


Теги: виставка, петриківський розпис, «Петриківка — душа України», Володимир Коваль