GOROD.cn.ua

Зооволонтери закликають чернігівців допомогти безпритульним вихованцям ветцентру

 

Зооволонтери закликають чернігівців допомогти безпритульним вихованцям ветцентру

Волонтери пропонують зробити "маленький крок до тварин", придбавши або запропонувавши власні поробки, виручені кошти за які підуть на корми, ліки, матеріали для реабілітації або необхідні обстеження.Тетяна Діденко начальниця КП ВСЦ "Крок до тварин":
- Мусічці більше 15 років, до цього вона жила при підприємстві і отримала сильну травму. Можливо її побили.

- Вона взагалі лежала пластом, а зараз побачите вже тримає голівку, достатньо нормально себе почуває, але всеодно у неї є зміни, які вже не підлягають корекції. Вона може спокійно собі жити вдома, тобто доживати свій вік, але для того щоб це життя було гідним і тривалим мають бути певні умови.

- Ми намагаємося врятувати всіх, кого можна врятувати. Місто не може отримати всіх безпритульних тварин, навіть частину до їх адопції і так далі. Є певна міська програма, яка спрямована на регулювання чисельності саме на стерилізацію тварин. Лікування ж тварин, в більшості своїй, утримання тварин в програмі адопції відбувається за рахунок благодійних коштів небайдужих людей.

Кілька тижнів пішло на лікування та реабілітацію і ниеф вона може цілком нормально жити. Єдине що залишилося на згадку про минуле - защемлення шийного нерва. Через що Матильді важко підтримувати голову і рухати нею.
На підприємстві, куди кішку погоджуються забирати назад її не витримати, як і на вулиці, де перша собака стане останнім, що вона побачить. Натомість домашнє утримання дало б Матильді до 5-ти або й 10-ти повноцінних років. Але на її прилаштування, як і решти тварин, яким не судилося повністю відновитися після травми чи хвороби, може піти від місяця до року і всім їм треба просто дочекатися своєї родини.


За словами керівниці ветеринарного центру крім постійних волонтерів є чимало людей, які не мають змоги надавати регулярної підтримки, але роблять це, коли можуть. Аби полегшити таку взаємодію тут ініціювали спеціальнтй проєкт, так званий "Маленький крок до тварин" - окрему сторінку у соцмережах, де можна придбати ті чи інші поробки або картини.

Виручені кошти за них підуть на корм, підстилку, необхідні обстеження поза межами закладу, наприклад рентген, а також деякі ліки обладнання та матеріали, зокрема і для реабілітації.

Чернігівка Анастасія, яка разом із двома іншими дівчатами від минулого тижня запустили і безпосередньо ведуть проєкт, кажуть через навчання і роботу допомагати в повній мірі не могла. Тому коли з'явилась можливість долучитися онлайн без вагань погодилась. Сьогодні вона наповнює сторінку у Фейсбуці, а також забезпечує інформаційний супровід покупців.Анастасія Мефоденко волонтерка, кураторка проєкту "Маленький крок до тварин":

- Ось наприклад наша волонтерка надала нам такі іграшки. Вони до речі пахнуть шоколадом, ви можете їх придбати і ці гроші підуть на допомогу для наших тваринок.
- Ми довго готувалися, декілька тижнів. Проєкт стартував буквально три дні тому. За перший день і це була наша радість було продано 3 іграшки, а вчора вже було продано декілька іграшок і картина, хоча її виставили тільки декілька хвилин тому.

- Знаєте, така іграшка, хоч вона і маленька, але якщо подивитися на неї буде радісно, що ти допоміг і не забуваєш про це.

Внести свою частку до проєкту можна придбавшши художні творчі твори чи поробки, або запропонувавши свої задарма.
Варто додати, що від початку роботи ветеринарно-стерилізаційного центру, що знаходиться по вул. Володимира Дрозда налаштували з десяток тварин із фізичними та психічними порушеннями, яких не було куди повертати і не можна було кинути на вулицю. Така ж посильна допомога дасть надію знайти свою нову домівку і людську любов багатьом іншим котами собакам, а старання ветеринарів та волонтерів із порятунку кожному із них не будуть марними.

Джерело: телеканал "Дитинець"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ветцентр, допомога, Діденко, Мефоденко, волонтери