GOROD.cn.ua

Святомиколаївську зроблять пішохідною вулицею?

 

Протягом 3 днів волонтери проводили опитування серед чернігівців, які мешкають на вулиці Серьожнікова та проспекті Миру, за тими адресами, які дотичні Святомиколаївській. Саме останньої вулиці і стосувалося питання в анкетах, зокрема, чи потрібно її зробити пішохідною.Наталія Матвійчук, волонтерка: «Большинство людей за. Потому что люди хотят ходить с детками гулять, просто, чтобы улица была тихая. Людей очень утомляет утром и вечером большое количество машин. Поэтому практически все с удовольствием ответили, что мы хотим, – и молодые люди, молодые семьи, и бабушки ответили «да».

За словами волонтерки їм вдалося заповнити 85 анкет і 95% всіх відповідей були ствердними. Записи передали Управлінню культури та туризму, яке в особі його керівника та депутата міськради Олександра Шевчука, і займається вивченням цього питання.

Олександр Шевчук, начальник Управління культури та туризму ЧМР: «По-перше, опитування – це аналітика. Ми провели перший етап – це було невеличке громадське обговорення. Другий етап – це опитування. Опитування задля чого? Задля того, щоб ми чітко володіли інформацією, як налаштовані мешканці цього району і як вони відносяться до цієї ідеї».

Наступний крок – це вже перевірити зручність для різних категорій населення функціонування цієї вулиці, виключно як пішохідної. Для цього її в рамках експерименту такою зроблять на 3 дні – з 26 по 28 червня.

Олександр Шевчук, начальник Управління культури та туризму ЧМР: «Ми б волі організувати певні атракції, задля того, щоб вона стала пішохідною, і заодно ми всі пересвідчились в комфорті, чи ще в якихось деталях, які випливуть під час цього процесу».

І в майбутньому, якщо експеримент вдасться, то Святомиколаївську наповнюватимуть виключно каверними заходами без гучної музики, аби не заважати мешканцям будинків. Залучать у цей процес і заклади харчування, які тут працюють.

Олександр Шевчук, начальник Управління культури та туризму ЧМР: «Ми вже попередньо провели перемовини з бізнесом, який знаходиться на вулиці Святомиколаївській, і отримали підтримку. Більш того, вони навіть готові включитися, скажемо так, своєю специфікою, до вихідних днів, де би вони зробили певні майстер-класи і представили свій бізнес вже на вулиці безпосередньо».

Можливість заїхати на цю вулицю все ж залишать, що правда лише для спецтранспорту.

Олександр Шевчук, начальник Управління культури та туризму ЧМР: «На сьогоднішній день Святомиколаївська перетворена на місце для паркування. Ми не можемо заборонити водіям не паркуватись на цій вулиці, але з точки зору аргументу, це не є аргумент. Так, не вистачає паркувальних місць в місті Чернігові, але це не аргумент задля того, щоб її перекривати чи не перекривати. З приводу бізнесу, логістики підвозу і філармонійного центру, звичайно є запасний варіант. У нас є арка біля Ощадбанку і арка, яка виходить на Святомиколаївську вулицю, тому технічно транспорт може заїхати, щось розвантажити і виїхати».

Якщо експеримент з перекриттям вулиці підтвердить відповіді в анкетах, то далі це питання вже підготують на розгляд депутатам міської ради, і вони прийматимуть остаточне рішення.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вулиця Святомиколаївська, пішохідна вулиця, Олександр Шевчук, «Дитинець»