GOROD.cn.ua

Чернігів святкує Великдень

 

Із глибокої ночі містяни прямують до храмів, щоб послухати божественну літургію та освятити паски. В Катерининській церкві навіть організували пряму ТБ-трансляцію дійства, щоб уникнути скупчень людей.Це вже не перший Великдень, який українці святкують в умовах карантину. Навчені досвідом 2020 року, священнослужителі організували освячення пасок та іншої їжі за мажами храмів. Процес схожий на конвеєр: люди сходяться, формують невелику чергу і їх освячують.

До Великодня чернігівці почали готуватися заздалегідь. Лишень напекти пасок це ціле дійство, нюанси якого потім довго обговорюється у колі родичів, з метою визначити, яка ж пасочка вийшла найсмачнішою.

«Звичайно готувала паски. Цього року в мене три види пасок: два види з борошна, одна традиційна моя сирна не печена. Готувалися у веселій компанії, з дітлахами».


«Звичайно, вчора все приготували. Паски пекли в четвер, а вчора все гарненько склали, приготували і з добрим настроєм прийшли».

«Ми самі готували з дітьми, все як потрібно. Всі нам допомагали. Готувалися всією родиною».

Втім, самим лише освяченням їжі Великдень не обмежується. Церква рекомендує провести решту дня у родинному колі. Тим більше, що великий піст уже закінчився і вірянам можна побалувати себе смачненьким.

Провести час з родичами та друзями українцям допоможе ще й те, що два дні після Великодня – понеділок та вівторок – будуть не робочими.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Великдень, «Новий Чернігів»