GOROD.cn.ua

З 1 травня запроваджують річні тарифи на газ. Чому опалювальний сезон у Чернігові під загрозою?

 

В Україні з 1 травня запроваджують річні тарифи на газ. Усіх споживачів мають перевести на базовий контракт із різними постачальниками блакитного палива. Чому через це наступний опалювальний сезон у Чернігові може так і не початися, а з кранів ще й зникне гаряча вода? Про це вели мову на засіданні сесії Чернігівської міської ради.Віктор Геращенко, голова правління АТ «Облтеплокомуненерго», заступник Чернігівського міського голови: «Складається ситуація, що ми можемо просто зупинити все 1 травня».

Якщо до травня цього року «Нафтогаз» постачав паливо в спеціальному режимі через зобов’язання перед Кабміном, то нині дія договору закінчується, і теплогенеруючі підприємства мають самостійно укласти контракти на купівлю блакитного палива з кимось з існуючих гравців на цьому ринку.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова:
«Сьогодні газ вже буде постачати не Накнафтогаз, а будуть постачати комерційні його дочірні підприємства. Це державні підприємства, але комерційні. Далі, ціна, яка оголошена, приблизно вона складає 12 тисяч гривень за тисячу метрів. Договори, які скинуті на розгляд на підписання ігруючими суб’єктами, вони містять абсолютно драконівські норми – по штрафам, по режиму оплати, і так далі».

Ціна на газ різних постачальників коливається до максимальної позначки у 12 тисяч гривень за кубометр. І це без урахування ще послуг на транспортування.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова:
«На сьогодні для міста є прямі ризики. По-перше, це драконівські договори, на які ми не можемо посприяти. 500 мільйонів боргів заплати і обирай собі постачальника. Не заплатив, підписуй, що тобі дають».

Після підписання контрактів, теплогенеруючі компанії мають розраховуватися з продавцями за новими розцінками, споживачі ж, поки не пройде процедура зміни тарифів для населення, за старими. Що потягне за собою збитки для підприємств.


Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Я можу відповідально сказати, як міський голова, про те, що управління в сфері теплогенерації в державі здійснюється абсолютно безвідповідально і не професійно тривалий період часу. Це стосується не тільки цього уряду. Немає абсолютно ніяких напрацювань по збалансуванню торгової політики НАК «Нафтогазом», збалансуванню тарифної політики, відповідальності, і таке інше. Немає цього балансу. Тому що те, що сьогодні хоче отримати НАК, не здатне заплатити населення».

Міський голова Чернігова вважає, що за умови зміни тарифів, саме держава перш за все має піклуватися про населення, і день в день забезпечувати їх соціальними пільгами.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «НАК накачується грошима. Все. Бурхливі оплески. Що далі? Ми ж не проти цього. Всі за все повинні платити. Але якщо немає можливості заплатити і якщо винна в цьому держава, яка до цього привела, то воно повинно дати компенсацію різниці в тарифі і збалансувати систему».

Стосовно Чернігова, то з травня «Облтеплокомуненерго», за умови підписання контракту з одним із постачальників, подаватиме у квартири містян гарячу воду за новими розцінками, без негайного перерахунку для населення. Попередньо, це принесе йому мільйонні збитки і зажене в ще більш глибоку боргову яму.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Або ми даємо гарячу воду, і отримуємо мільйонів 80 збитків, які гарантовано буде місто гасити. Або не даємо воду і отримуємо соціальне збурення».

Борги теплогенеруючої компанії загроза для Чернігова. Постачальники палива, вимагаючи їх сплатити, можуть шантажувати припиненням подачі блакитного палива, і місто не матиме іншого варіанту, як взяти на себе фінансові зобов’язання по сплаті, аби в оселях містян й надалі була гаряча вода і тепло.

На думку міського голови, це не обов’язок громад, а саме центральної влади. І це питання він планує підіймати на зустрічі з прем’єр-міністром 12 травня, коли той приїде в Чернігів.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: тарифи, газ, теплогенеруючі компанії, сесія, гаряча вода, опалення, «Дитинець»