GOROD.cn.ua

Чернігів – джазове місто

 

10 років тому Організація Об’єднаних націй та ЮНЕСКО офіційно оголосили 30 квітня Міжнародним днем джазу. Цей жанр, що народився 100 років тому в Америці, донині користується неабиякою популярністю. Сьогодні джаз став не тільки музикою без меж, а й містком, що пов’язує людей усього світу.Кожне місто в Україні також може похвалитися своїми джазовими талантами, фестивалями, джаз-клубами та чисельними прихильниками, що розуміються на цій старій музиці.

Чи можна Чернігів вважати джазовим містом? Безумовно, так. Ще на початку 60-х зазвучав джаз у будинку культури «Будівельників».

Протягом наступних десятиліть ритми джазу лунали у міському парку, у залі філармонії, в казино, у кафе на проспекті, де збирався джаз-клуб.

Сучасне покоління музикантів продовжує традиції Чернігівського джаз-клубу, популяризує цей жанр серед молоді.

Стрімкому поширенню джазу в місті слід завдячувати також команді «ЧеСтудіо», яка організовувала міжнародний фестиваль «Chernihiv Jazz Open» та концерти джазової музики на «Зеленій сцені». А ще наш філармонійний центр чи не єдиний в країні, який може похвалитися у своєму складі джаз-бендом «BissQuit».

Не так давно дворики художнього музею та філармонійного центру перетворилися на літні джазові майданчики, на яких виступають джазмени з Чернігова та Києва.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: джаз, «Новий Чернігів»