GOROD.cn.ua

Китайський CoronaVac: чи погоджуються ним щеплюватися вчителі, які в пріоритетній черзі через ЗНО?

 

Порожній через карантин 15-й ліцей. Під медичним кабінетом учителі із різних шкіл, які братимуть участь в організації та проведенні зовнішнього незалежного оцінювання. Ця категорія має підвищені ризики інфікування ковідом, а тому на рівні з медиками та військовими отримала статус пріоритетної, і відповідно можливість імунізуватися.І першим 50 педагогам, за місяць до основної сесії, вже зробили ін’єкцію.

Оксана Макаренко, вчителька: «Це здоров’я моєї родини. Це своє здоров’я, по-перше. І по-друге, я працюю з дітьми, тому це і здоров’я дітей. І це свідомий мій вибір. Це моє право, я вирішила їм скористуватися».

Юлія Павленко, вчителька: «Ми працюємо вже багато років під час проведення ЗНО. В минулому році було страшно, а в цьому році ще страшніше. Тому що в минулому році ми не знали, які будуть наслідки цієї хвороби, а зараз бачимо, що дуже багато людей хворіє, дуже багато помирає, на жаль. В мене в родині діти, і я не хочу потім цю хворобу, яку я можу десь спіймати в місті, принести до родини, щоб захворіли мої близькі люди».

Коло контактів усіх учасників процесу досить широке, а тому, якщо є шанс зменшити ризики, треба його використовувати, впевнені самі вчителі. Кожен із них, до прикладу, працюватиме на ЗНО в середньому 5 разів. До того ж на базі різних шкіл і закладів, маючи при цьому життя поза роботою, абітурієнти ж – життя поза навчанням.

Світлана Рубан, директорка Чернігівського колегіуму №11: «Ми відповідальні за своє здоров’я і за створення безпечного середовища для тих, хто до нас приходить. В першу чергу, для тих вчителів, які приходять працювати, і для тих учнів, випускників, які будуть проходити зовнішнє незалежне оцінювання у нашому пункті тестування. На сьогодні, я думаю, кожна людина думає про те, щоб бути здоровою і допомагати бути здоровими оточуючих їх людей. Тому я все зробила правильно».

Людей задіяних у тестуванні щеплюватимуть китайською інактивованою вакциною CoronaVac впродовж кількох днів. Другою дозою за 3 або 4 тижні. Тоді організм має навчитися виробляти специфічні антитіла. Кажуть, попри сформовані списки, у процесі додаються охочі, тому їх намагатимуться максимально охопити.

Яніна Тимошенко, директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників: «Ми сподіваємося, що у нас будуть ще дати. У нас є ще бажаючі, які додаються поступово. Будемо протягом травня намагатись провакцинувати якнайбільше педагогічного персоналу. Оскільки ми вже починаємо 21 числа, то ці люди, які сьогодні отримують першу дозу вакцини, вони встигнуть до основної сесії, до наймасовіших предметів, отримати другу дозу вакцини і вже будуть більш безпечно і більш впевнено працювати на пунктах тестування».

За словами Яніни Тимошенко, влітку після проведення ЗНО передбачена вакцинація і решти педагогів, коли в країні буде більше препаратів і кампанія працюватиме на повну.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: щеплення, імунізація, ЗНО, вчителі, «Дитинець»