GOROD.cn.ua

Дух Великодня вже у місті

 

Чернігів поповнюється локаціями для фотозон. Однією з яких є великодня писанка, яку в чистий четвер встановили на центральній алеї.Катерина Литвин, заступниця начальника Управління культури та туризму ЧМР: «Якщо говорити про цю велику писанку, це однозначно формування великої нашої держави з маленьких родів, які мають свої сакральні відзначення, мають свої особливості. Але тим неменше, задля того, щоб створювати єдину велику державу, вони готові об’єднуватися в щось велике. Я думаю, що кожен з мешканців, гостей нашого міста, однозначно знайде свою характеристику, знайде частинку себе саме в цій писанці».

Три чернігівські майстри акриловими фарбами власноруч розмалювали 276 маленьких писанок, які увібрали в себе одне велике яйце. В роботі використані традиційні для нашого регіону кольори та орнаменти.

Олександр Шевчук, начальник Управління культури та туризму ЧМР: «Там є закодовані символи. І ці закодовані символи також мають певну архаїку і нашу прадавню історію. Це і зірка, це і безкінечність, це і огірок, і граблі. Всі ці елементи провокують на те, щоб ми розуміли, що весна – це надія, це землеробство, і сонце вже живе притягує до себе. Тому оці всі коди, ці всі елементи поєднані з кольоровою гамою, вони і дають нам настрій, і дають відчуття того, що ми все-таки знаходимось на Чернігівщині, в дуже древньому раї».

Місце і дата встановлення також були підібрані невипадково. Адже чистий четвер передує Хрестовому Воскресінню і є певною підготовкою до цього дня.


Катерина Литвин, заступниця начальника Управління культури та туризму ЧМР: «Я вірю в те, що ті люди, які будуть іти освячувати свої писанки, свої кулічі в Катерининську церкву, Спаський собор, вони однозначно отримують додаткову емоцію від того, що свято панує попри всі незгоди, які панують в нашому місті, в нашій державі, в світі в принципі. Але тим неменше, є маленькі дрібнички і радості, які однозначно налаштовують на те, що все буде добре».

Тільки-но встигли поставити яйце, як містяни з дітьми вже зібралися для того, аби зробити перші фото.

Влада, чернігівка: «Дуже сподобалось. Ми тільки підійшли. Дитина просто щаслива, відразу зріс інтерес до писанок, до таких яєчок. Вже й вірша розказали, хоча й не хотіли розказувати. Це все ж таки наші традиції, наша історія, і набагато легше таким чином розуміють діти і вчаться, і знають».

У давні часи і сьогодні на Чернігівщині, як барвники, використовували відвар із лушпиння цибулі, а іноді і з кори дуба. Саме тому писанка має такий колір.

Три метри заввишки, три тижні на підготовку. Кожен з майстрів віддав частину своєї душі для втілення цієї ідеї.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Великдень, писанка, фотозона, «Новий Чернігів»