GOROD.cn.ua

Карантинний Великдень – як цьогоріч відзначатимуть свято та чи обов'язково йти до церкви?

 

Карантинний Великдень зі збільшенням кількості освячень і трансляцією богослужінь.

Одне з найбільших свят православні християни вже другий рік поспіль відзначатимуть з обмеженнями. Для тих, кому в ці дні особливо важливо прийти до храмів, там прийматимуть. Зокрема, у Катерининському соборі Православної церкви України службу правитимуть у приміщенні. Однак виводитимуть її через гучномовці на вулицю і передаватимуть онлайн.Роман Кіник, настоятель Катерининського собору ПЦУ: «Богослужіння будуть звершуватися як і звичайно, а саме освячення паски, то ми в цьому році також просимо людей, щоб трошечки розтягнулись в часі. Тому що паску можна буде освятити чи пасхальний кошичок, і у суботу в післяобідній час. Священик завжди у церкві є. Також після богослужіння ранішнього чи нічного богослужіння».

При цьому вірян просять іти до церкви максимум по одному із сім’ї, а не цілими родинами, використовувати антисептики і обов’язково бути в масці, триматися подалі від інших людей. А також не прикладатися до ікон і плащаниці, а виявляти свою шану схиленням голови.

Так, як кілька десятиліть тому не скрізь були храми і священики, і люди святкували як могли, то нині теж важливо насамперед усвідомлення Воскресіння Хрестового, каже Отець Роман.

Роман Кіник, настоятель Катерининського собору ПЦУ:
«Для тих, хто справді переживає, і щоб не похитнулась їхня віра, то можливо добре було б дотриматись тієї рекомендації, так як і минулого року рекомендувала церква. Щоб підготувати свій святковий кошичок. Зараз богослужіння транслюється на багатьох телеканалах. Тому прослухати богослужіння, послухати молитву, яка буде читатися, приготувати освячену водичку, і освяченою водичкою собі вдома окропити цей свій пасхальний кошичок, але зробити це урочисто, красиво, щоб справді відчути атмосферу свята».


Як повідомили у Чернігівській Єпархії Української православної Церкви Московського Патріархату, у всіх їх храмах богослужіння відбуватимуться на своїх місцях. І будуть організовані так само, як і минулого року. Та, де можливо, транслюватимуться.

Ігор Пидан, секретар Чернігівської Єпархії УПЦ МП: «На прикладі Троїцького кафедрального собору, освячення буде проходити із суботи – з 2-ї години до 9-ї, потім о 12-й годині буде нічне богослужіння. І десь думаю з 2-ї години ночі священик вже буде виходити на подвір’я і освічувати, допоки люди будуть йти до храму – це десь до 10-11 години. В кожному храмі по-різному буде».

За рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я, аби вберегти себе та оточуючих, важливо використовувати засоби індивідуального захисту, на вулиці дотримуватися дистанції не менше, ніж 1,5 м, а у самих храмах виходити з розрахунку 1 людина на 10 кв.м, тобто щонайбільше до 50 осіб у приміщеннях, залежно від їх площі.

Ігор Пидан, секретар Чернігівської Єпархії УПЦ МП: «Ми не можемо заборонити освячувати. Але просимо, щоб люди, які прийдуть на освячення, одягали захисні маски і турбувались не тільки про себе в першу чергу, а і мали любов до свого ближнього. Ця любов може заключатися і в тому, що я одягаю захисну маску, зберігаю дистанцію і дбаю не тільки про своє здоров’я, а і тої людини, яка знаходиться біля тебе».

На Великдень та у поминальні дні за дотриманням санітарних вимог і правопорядком біля кожної культової споруди по всій Чернігівщині слідкуватимуть 1,5 тисячі правоохоронці. Разом із тим, в поліції звертаються до всіх громадян, аби ті не наражали себе зайвий раз на небезпеку.

Володимир Нідзельський, начальник Головного управління Національної поліції в області: «Шановні громадяни, не наражайте на небезпеку свою родину, залишайтеся в ці дні вдома, адже велике скупчення людей загрожує поширенню COVID-19. Дивіться трансляцію служб по телебаченню та бережіть свої родини».

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Великдень, «Дитинець»